Xbox Series S będzie tani a Xbox Series X dwa razy droższy! Ilę będą kosztowały? Sprawdź

Po spektakularnej porażce jaką była cała rodzina konsol Xbox One, Microsoft spróbuje ponownie podbić rynek gier, i tym razem może mu się udać!

Korporacja z Redmond wprowadzi w tym roku do sprzedaży dwie nowe konsole które będą konkurowały z PlayStation 5. Xbox Series X oraz Xbox Series S. Ta pierwsza to najmocniejsza konsola w tym zestawieniu, odrobinę szybsza od sprzętu japończyków. Ta druga to najsłabszy next-gen, ale równocześnie najtańszy, co możesz mieć znaczenie w przypadku rynku gier dla casuali. Nie muszę chyba przypominać, że Nintendo ma gdzieś moc konsol i sprzedaje ich najwięcej na świecie, więc mała S-ka może sprzedawać się bardzo dobrze i przyczynić do sukcesu amerykanów w tym wyścigu.

Przejdę do sedna, czyli do cen i mocy konsol.

Xbox Series X w Polsce kosztuje 2249 zł.

Xbox Series S w Polsce kosztuje 1349 zł.

Różnice między konsolami są spore więc warto poważnie zastanowić się przed zakupem. Specyfikacje tutaj.

Tańsza konsola nie będzie posiadała napędu optycznego, nie włożymy do niej żadnej płyty, obsłuży tylko gry kupione przez internet. Będzie też 3-krotnie słabsza od wersji droższej, ale spokojnie, ta moc powinna wystarczyć na rozdzielczość 1440p, 1080p i 60FPS, w porywach do 120FPS.

Nie popieram cyfrówek więc nie będę namawiał cie do zakupu, ale cena jak za next-gena jest całkiem fajna. Więc którą kupisz? A może wcale? A może PC, a może PS5? A może PS4 xD?

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.