Virtua Fighter 6 w najbliższej przyszłości? SEGA Europe odpowiada

Ostatnia pełnoprawna odsłona kultowej bijatyki 3D, Virtua Fighter 5, została wydana na automaty i konsole PS3, Xbox 360 w roku 2006/2007!

Od tamtego czasu na rynek trafiło kilka wersji piątej edycji, z czego ostatnia Virtua Fighter 5 Final Showdown Version B (offline) 25 marca 2015 roku zawitała do japońskich salonów gier oraz do gry Yakuza 6 na PS4. Na PS3 i Xbox 360 od 2012 roku dostępna jest wersja A z opcją gry online.

Zatem co z szóstą częścią wielkiej serii?

Niestety nie za dobrze. W serwisie Twitter pojawiła się właśnie informacja udostępniona przez oficjalne konto Europejskiego oddziału SEGI o tym, że wydanie Virtua Fighter 6 nie jest brane w najbliższym czasie pod uwagę.

Dobra wiadomość jest taka, że w odpowiedzi na pytanie jednego z graczy, SEGA Europe przyznała, że zdaje sobie sprawę z tego, że VF6 jest przez nich bardzo oczekiwana. Jestem więc dobrej myśli, że gra zawita na nowej generacji konsol ustawiając jeszcze raz poprzeczkę dla każdej przyszłej gry z tego gatunku.

Wymiana zdań pomiędzy wydawcą a graczami przebiegła przy okazji celebrowania występu Akiry w nowym Super Smash Brothers Ultimate jako Assist Trophy.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.