Ranking sprzedaży smartfonów, telefonów w Europie w 2020 roku

Counterpoint Research opublikowali raport dotyczący sprzedaży smartfonów na rynku europejskim w 2020 roku. Można w nim znaleźc kilka ciekawych informacji na ten temat.

Najlepiej sprzedającymi się telefonami w Europie są smartfony marki Samsung pracujące na systemie Android, ale tuż za producentem z Korei Południowej znajduje się Amerykański Apple nie korzystający z Androida, tylko z systemu iOS. Przez ostatnie kilka lat to właśnie Samsung i Apple sprzedają najwięcej telefonów na świecie tocząc walkę o pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży. Ostatnie statystyki wskazują na nieznaczny wzrost Amerykańskiego producenta ale jest to spowodowane zeszłoroczną premierą nowych urządzeń firmy z Cupertino w Kaliforni.

W 2020 roku Samsung sprzedał w Europie aż 59,8 mln smartfonów co daje mu 32% udziału w rynku. Apple sprzedało 41,3 mln smartfonów iphone co daje im 22% udziału w rynku. Pierwszą trójkę zamyka Xiaomi z 25,7 mln sztuk sprzedanych i 14% udziałem w rynku. Xiaomi zanotowało drugi najwyższy wzrost w zestawienie +90% zaraz za Realme +1083%!

Czwarte miejsce zajął Huawei ze spadkiem sprzedaży -43%, sprzedał tylko 22,9 mln sztuk telefonów, dlatego, że USA i część krajów na świecie nałożyło embargo na tego chińskiego giganta, można założyć, że bez usług Google w telefonach tej marki, Huawei będzie się powoli wycofywał z rynków USA i Europy i zmieniał branże na inne o czym już się mówi, producent chce wejść w rolnictwo a nawet w produkcję samochodów elektrycznych.

Dalej na liście znajduje się Oppo, OnePlus, Realme oraz inni producenci razem wzięci. Ci inni sprzedali łącznie 24,9 mln sztuk smartfonów ale w sumie zanotowali spadki w porównaniu do 2019 roku.

Cały rynek smartfonów w Europie skurczył się aż o 14% ze względu na słabą sprzedaż spowodowaną światową pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Jednak w tym roku analitycy przewidują jego wzrost.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.