Radeon RX 6700 XT 12GB od AMD już jest. VS RTX 3060 Ti, 3070

Panie i Panowie, jesteśmy świadkami premiery kolejnej wyczekiwanej przez graczy karty graficznej do PC, tym razem od AMD. Radeon RX 6700 XT 12GB trafi do sklepów już 18 marca 2021 roku w cenie 479 dolarów amerykańskich :), o 100% za dużo jak na tę półkę ale takie czasy. Czy tak się faktycznie stanie, czy karta będzie dostępna w sprzedaży w tak niskiej cenie, może tak faktycznie będzie bo producent chwali się dużą ilością sztuk zalegającą w magazynach, jak mówi, będzie ją sprzedawał na amd.com i we współpracy z dużą ilością producentów (ASRock, ASUS, GIGABYTE, MSI, PowerColor, Sapphire, XFX, yeston), a jak nie to pozostaje nam się pomodlić do cyfrowego bożka, może wtedy spłynie na nas jego łaska i obdaruje on nas możliwością produktu.

Odnośnie dostępności i ceny to bardzo ważna informacja która może wpłynąć na te dwa parametry jest taka, że AMD nie zamierza ograniczać możliwości użycia karty w koparkach. Nvidia zrobiła to w przypadku modelu RTX 3060 a pomimo tego i tak nie można karty kupić. AMD NIE ZABLOKUJE MOCY KARTY DLA GÓRNIKÓW KRYPTOWALUT… Dalej wierzycie, że kupicie tę kartę 18 marca? Jeżeli tak, to czytajcie dalej.

Moc karty graficznej Radeon RX 6700 XT plasuje ją w segmencie kart średniej klasy. AMD chwali się, że karta posiada wystarczającą ilość mocy by grać we wszystkie gry w rozdzielczości 1440p, przy maksymalnych ustawieniach. Benchmarki (Prawdopodobnie bez włączonego RT…) producenta pokazują, że osiąga ona wyższe wyniki w większości przetestowanych tytułach, w Assassins Creed Valhalla, Borderlands 3, COD BO: Cold War, Dirt 5 i Hitman 3. W cyberpunk 2077 wypada minimalnie gorzej od RTX 3070 8GB, tak samo w Gears 5. W Watch Dogs Legion wypada nawet gorzej niż RTX 3060 Ti 8GB. Można powiedzieć, że karta prezentuje podobny poziom, więc mogłaby być wyceniona trochę niżej.

Nowa karta od AMD cechuje się 40 jednostkami, zegarek 2424Mhz, 96MB nieskończonego cache, 12GB Gddr6, wspiera AMD Smart Acces Memory i pobiera 230W mocy. 2 wiatraki będa posiadały funkcję wyłączenia pracy w sytuacjach niskiegogo zapotrzebowania na moc. Na śledziu znajdzie się jedno wyjście Display Port 1.4 i trzy wyjścia HDMI 2.1 (4K120FPS/8K60FPS).

Karta będzie wspierała też Ray Tracing (Nvidia RTX) oraz AMD Fidelity FX (Dodatkowe efekty dostępne już w ponad 40 grach).

Ja osobiście poczekam na normalne ceny kart ale wszystkim tym którzy potrzebują karty już teraz, życzę powodzenia w zakupie!

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.