PlayStation 5 może być sprzedawana w dwóch wersjach, PS5 Pro i PS5?!

W przyszłym tygodniu ma zostać opublikowany nowy odcinek State of Play, czyli programu Sony w którym firma prezentuje nowości ze świata PlayStation. Firma już teraz zapowiedziała, że nie ma co liczyć na żadną informację związaną z PS5 ale na horyzoncie pojawiła się ciekawa plotka z dobrego źródła związana z tym next-genem.

Plotka o PlayStation 5 mówi, że konsola miała by zostać wydana w dwóch wersjach. Na rynek miała być trafić tańsza PS5 i droższa PS5 Pro. Spekuluje się o tym, że konsole miały by różnić się pojemnością dysku SSD. W związku z tym, że technologia SSD ciągle jest droga, było by to logiczne rozwiązanie by sprzedawać konsolę w kilku wersjach. I wydaje się, że o to tutaj chodzi.

Zenji Nishikawa który jako pierwszy opublikował informację o wersji Lite Nintendo Switcha tym razem też może mieć rację co do kilku wersji PlayStation 5 ale wątpimy w to, by następna konsola PlayStation będzie się różniła między sobą podzespołami tak jak w przypadku PS4 a PS4 Pro, tutaj bardziej może chodzić o rozmiar dysku SSD, lub chodzić o wersję stacjonarną na gry pudełkowe oraz wersję do grania w chmurze o której temat także przewija się w internecie.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.