Najlepsza gra E3 2018 to?

View Results

Loading ... Loading ...

Udostępnij ten wpis na

Ankieta

Na czym grasz?

View Results

Loading ... Loading ...


Po sieci krąży wiadomość zawieszająca działanie konsoli PS4, uważaj

Mariusz ( 14 października 2018 , Newsy , PS4 ) - 93 wyświetleń

Odkryto lukę bezpieczeństwa w oprogramowaniu systemowym konsoli PlayStation 4 przez którą jej działanie może ulec zawieszeniu.

Po internecie krąży wiadomość której otworzenie lub nawet dostarczenie wystarczy do zablokowania działania konsoli i zmuszenia użytkownika do reinstalacji systemu i wszystkich gier.

Na chwilę obecną Sony pracuje nad poprawką która uniemożliwi hakerski atak oraz informuje o tym jak się przed nim ustrzec:

Posiadacze konsoli powinni ustawić w opcjach systemu otrzymywanie wiadomości tylko do przyjaciół. Można to także zrobić poprzez aplikację w smartfonie.

  • Jeżeli ktoś już otrzyma wiadomość, należy wyłączyć konsolę, usunąć wiadomość przez aplikację z poziomu telefonu, wejść w safe mode konsoli i odbudować bazę danych. Następnie ustawić otrzymywanie wiadomości tylko od przyjaciół.

Rekomenduje się także usunięcie wszystkich kontaktów z listy znajomych co do których nie mamy 100% pewności, że są one bezpieczne.

Glitch po raz pierwszy został opisany na reddicie przez użytkownika Huntstark podczas gry w Rainbow Six: Siege gdzie cały team otrzymał zabugowaną wiadomość co skutkowało wyeliminowaniem go z gry.

Mariusz

Autor: Mariusz

Właściciel i redaktor na portalu o grach na PC i konsole Game Site Polska. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. W sprawie działania strony, inwestycji w portal, współpracy czy reklamy proszę o kontakt przez formularz dostępny w dziale "redakcja". Zapraszam do podsyłania swoich recenzji gier i felietonów związanych ze światem gier w dziale "dodaj wpis".


Artykuł sponsorowany
Więcej newsów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udostępnij ten wpis znajomym na

Na topie

Komentarze

Wpisy