Najlepsza gra E3 2018 to?

View Results

Loading ... Loading ...

Udostępnij ten wpis na

Ankieta

Najlepsza gra E3 2018 to?

View Results

Loading ... Loading ...


PlayStation 5 (PS5) potwierdzona przez Sony, wysoka cena, gry tylko w formie cyfrowej?!

Mariusz ( 1 kwietnia 2018 , Newsy ) - 10 871 wyświetleń

Sony potwierdziło właśnie pracę nad konsolą PS5 (PlayStation 5) której dokładną specyfikację oraz wygląd poznamy przed tegorocznymi targami E3, na konferencji prasowej zapowiedzianej na 10 czerwca tego roku.

Wśród nieoficjalnych danych wymienia się datę premiery na końcówkę przyszłego roku, listopad 2019. Spekulacje co do ceny konsoli są niezbyt dobre ponieważ PS5 może kosztować w dniu premiery nawet 699 dolarów, co jest znaczącą podwyżką w porównaniu do PS4 która w dniu premiery kosztowała tylko 399 dolarów amerykańskich.

Developerzy którzy pracują przy projekcie Eternity (wieczność, taka jest ponoć nazwa kodowa sprzętu), tłumaczą cenę lepszymi komponentami które mają się znaleźć w next-genie. PS4 sprzedaje się bardzo dobrze więc Sony postanowiło postawić tym razem na jakość i lepsze podzespoły, które wyprodukuje ponownie razem z AMD. Dokładna specyfikacja nie jest znana ale konsola ma być kilkukrotnie mocniejsza niż Xbox One X w momencie jej premiery.

Jeżeli chodzi o cenę konsoli to tutaj może ona nie odgrywać takie roli ponieważ mówi się o całkowitej rezygnacji z nośnika Blu-Ray! Tak, następna konsola raczej na pewno będzie korzystała tylko z wersji cyfrowej gier. W związku z tym ceny gier mogą być niższe, więc gracze tak naprawdę nie stracą nic albo tylko zyskają na cenie.

W związku z powyższym, handel używkami zostanie wyeliminowany!

Kwestia nazwy kodowej konsoli Eternity też daje do myślenia, ponieważ Sony rezygnując z pudełek z grami i przestawiając się na dystrybucję cyfrową może wyeliminować ukazanie się następnych generacji konsol gdy PS5 będzie korzystała także z mocy chmury i cloud gamingu, na co może się zanosić.

Dokładne plany Sony odnośnie nowej konsoli PlayStation 5 poznamy już za dwa miesiące.

Mariusz

Autor: Mariusz

Właściciel i redaktor na portalu o grach na PC i konsole Game Site Polska. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. W sprawie działania strony, inwestycji w portal, współpracy czy reklamy proszę o kontakt przez formularz dostępny w dziale "redakcja". Zapraszam do podsyłania swoich recenzji gier i felietonów związanych ze światem gier w dziale "dodaj wpis".


Artykuł sponsorowany
Więcej newsów

Jedna myśl na temat “PlayStation 5 (PS5) potwierdzona przez Sony, wysoka cena, gry tylko w formie cyfrowej?!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udostępnij ten wpis znajomym na

Na topie

Komentarze

Wpisy