Udostępnij ten wpis na


CD Projekt zarobił mniej niż przed rokiem, Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści się nie sprzedaje

Mariusz ( 14 listopada 2018 , Newsy ) - 84 wyświetleń

Wygląda na to, że nadmuchana do granic przyzwoitości bańka spekulacyjna mówiąca o olbrzymiej wartości CD Projekt powoli pęka. Firma zarobiła dużo mniej niż przed rokiem, zysk jest mniejszy, natomiast koszta pracy i inwestycji zwiększają się.

W minionym kwartale polski producent gier komputerowych wygenerował 67,2 mln zł przychodu. To o 20,8 proc. mniej niż przed rokiem oraz 27,7 proc mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Zysk netto jest o wiele mniejszy od zakładanego. Oczekiwania analityków wahały się w przedziale 15,2 – 24,5 mln zł gdy faktyczny zysk jest na poziomie 15,5 mln zł. Zysk jet o 56,6 proc. mniejszy niż w trzecim kwartale roku 2017 i 47,5 proc. niż w drugim kwartale 2018.

Raport finansowy firmy zawiera także opinie o tym, że CD Projekt nie jest zadowolony ze sprzedaży gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści. Sprzedaż gry ma poprawić wydanie jej na konsolach co będzie miało miejsce już 4 grudnia tego roku.

Mariusz

Autor: Mariusz

Właściciel i redaktor na portalu o grach na PC i konsole Game Site Polska. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. W sprawie działania strony, inwestycji w portal, współpracy czy reklamy proszę o kontakt przez formularz dostępny w dziale "redakcja". Zapraszam do podsyłania swoich recenzji gier i felietonów związanych ze światem gier w dziale "dodaj wpis".


Artykuł sponsorowany

Jedna myśl na temat “CD Projekt zarobił mniej niż przed rokiem, Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści się nie sprzedaje”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *