Monster Hunter: Rise już niedługo w sklepach

Monster Hunter: Rise to nowa część znanej i lubianej na całym świecie a szczególnie w Japonii serii gier Action RPG od Capcom. Wydawca pokazał właśnie nowy zwiastun z gry i zdradził datę premiery. Gra trafi do sklepów już 26 marca 2021 roku, tylko na konsolę Nintendo Switch.

Akcja Monster Hunter: Rise rozgrywa się w wiosce Kamura i na okalającym ją terenie. Wątek fabularny produkcji skupi się na dziwnych, destruktywnych wydarzeniach zwanych Rampage, które zagrażają wspomnianej wiosce i jej mieszkańcom.

Mechanika gry będzie przypominała poprzednie części serii w których sterujemy postacią, zwiedzamy otwarty świat i walczymy z napotkanymi po drodze bestiami. Developerzy wprowadzili do tej części kilka nowości. Graczom zostanie udostępniona lina z hakiem zwana Wirebug, dzięki niej będzie można dostać się w pozornie niedostępne miejsca oraz stworzenia służące za wierzchowce, nazywane tutaj Palamutami.

W grze będzie dostępny tryb single oraz multiplayer na 4 osoby.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.