Hunter x Hunter: Greed Adventure. Japonia zagra w tym roku a my?

Hunter x Hunter: Greed Adventure to gra bazująca na legendarnej mandze autorstwa Yoshihiro Togashiego która została przełożona na jeszcze lepsze anime od twórców z Madhouse.

Wierni fani już od lat wyczekują dobrej gry na bazie tego dzieła więc nie dziwota, że deweloperzy co jakiś czas próbują sprostać ich oczekiwaniom.

Tym razem za grę o przygodach Gona i spółki wzięło się wydawnictwo Namco-Bandai (znane z takich serii jak Tekken czy Soul Calibur).

Hunter x Hunter: Greed Adventure jest grą z gatunku action RPG i jak na razie ukaże się tylko na smartfony z systemem iOS i Android zimą tego roku, niestety na chwilę obecną tylko w Japonii. Mam wielką nadzieje, że deweloperzy biorą jednak pod uwagę wydanie tego tytułu również w wersji angielskiej na rynkach zachodnich, w USA i Europie.

Na filmie możemy zobaczyć jak wygląda rozgrywka. Mamy tutaj eksplorację terenów w środowisku 3D, co odbywa się drużynowo, i korzystanie z kart by wywołać odpowiednie czary.

Fabuła w grze opiera się na kontynuacji przygody z rozdziału znanego jako „Greed Island”. Po ukończeniu przez Gona „gry” ta stała się zbędna i bezużyteczna. W związku z tym Hunter Association pod dowództwem Paristona postanowiło uruchomić „Greed Island 2”. Gon, Killua i tajemnicza dziewczyna o imieniu Sufika muszą przetestować więc sequel Greed Island. Swój udział w przedsięwzięciu mają także członkowie Phantom Troupe.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.