Gracze: Nie kupujemy gry bo Resident Evil: Village bez polskiej wersji językowej

Resident Evil Village to najnowsza odsłona kochanej serii od Capcom która trafi do sklepów już 7 maja na PC, Xbox Series S|X i PlayStation 5 a także stare konsole takie jak PS4 i Xbox One. Niestety polscy fani nie znający języka angielskiego czy innego języka obcego w którym ten tytuł ukaże się na rynku nie będą z tej premiery do końca zadowoleni.

Capcom postanowił nie przetłumaczyć gry na język polski, a polski dystrybutor Cenega właśnie to potwierdził. Jednocześnie Cenega poinformowała, że jako dystrybutor nie ma żadnego wpływu na decyzję wydawcy z Japonii.

Przyznam się, że decyzja Capcom jest niezrozumiała w świetle tego, że poprzednie części serii niekiedy posiadały polskie napisy, a także to, że nowy Monster Hunter: Rise wydawany przez Capcom na Nintendo Switch będzie posiadał polską wersję językową! Być może chodzi tutaj o dbałość producenta konsoli by dana gra na terenie danego kraju była sprzedawana w rodzinnym języku? Nintendo dba, reszta nie?

Przetłumaczenie gry na dany język to raptem kilka dni pracy ale widać, że niekiedy to się nie kalkuluje… Głosujcie portfelami i nie kupujcie tej gry jeżeli nie musicie do czasu aż Capcom nie doda do niej chociaż polskich napisów!

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.