Duchowy spadkobierca Final Fantasy Tactics od Square-Enix? W produkcji! Demo do pobrania!

Może na wstępie zaznaczę aby mieć to z głowy, że nowa gra Square-Enix nie będzie miała fabularnie nic wspólnego z Final Fantasy Tactics ale za to mechanicznie już tak, teraz już wszyscy wiedzą o co chodzi. Przez niektórych jest też porównywana do serii Fire Emblem.

Project The Triangle Strategy (Tytuł roboczy jak na razie) będzie nową strategią taktyczną RPG od mistrzów tego gatunku. W której to walka odbywać się będzie z podziałem na tury na wielopoziomowej, podzielonej na kwadraty planszy przestawionej w rzucie izometrycznym, w taki sposób jaki ukochały sobie miłośnicy Tactital RPG z Japonii.

Tytuł będzie bardzo rozbudowany jeżeli chodzi o historię (Ponoć na 50 godzin gry) przedstawioną w grze w której trzy nacje walczą ze sobą o kończące się zasoby soli i żelaza, deweloper obiecuje mechanikę wyborów które za każdym razem zaprowadzą gracza w inne miejsce. Akcja gry rozgrywa się w średniowieczu a my wcielamy się w postać Lorda Serenoa który jest demokratą i szanuje głos każdego z członków swojej brygady. Z każdym z nich będzie można porozmawiać i wymienić się na argumenty.

Pogadać będzie też można z ludźmi z wioski i wykorzystać ich teren przed walką do tego aby pomóc sobie w nadchodzącym starciu. Dla przykładu można wylać olej przed walką która spali domy mieszkańców ale da nam to przewagę w potyczce z wrogiem, kwestia wyborów których w tej grze według zamierzeń twórców będzie bardzo dużo.

Oprawa graficzna 2D w stylu pixel art jak i dźwiękowa jest wykonana bardzo dobrze i sprawa przyjemne w odbiorze doznania. Deweloperzy mają jeszcze czas na oszlifowanie produkcju ponieważ jego premiera ma nastąpić dopiero w 2022 roku.

Gra zostanie wydana tylko na Nintendo Switch, trochę szkoda ale przynajmniej jest to kolejny powód do tego aby nabyć tę konsolę. Gier jRPG na Switcha zaczyna wychodzić bardzo dużo więc maniacy tego gatunku będą szczęśliwi.

Dobrą wiadomością natomiast jest fakt udostępnienia wersji demo gry w sklepie Nintendo!

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.