Diablo 2 Resurrected oficjalnie – Wracamy do piekła!

Diablo II Resurrected trafi do sklepów już w tym roku na komputery PC i konsole do gier PlayStation 4, 5, Xbox Series X|S, Xbox One i Nintendo Switch w cenie 39,99 dolarów za sztukę. Krótka piłka ognista, Blizzard postanowił wydać remaster jednej z najbardziej kultowych pozycji które miał w swoim portfolio, ku uciesze fanatyków gier Action RPG i marki Diablo, dobrze się stało! Wracamy do piekła! Amen!

Nowa odświeżona wersja Diablo 2 otrzyma poprawioną grafikę która obsłuży teraz 4K (grafikę między oryginalną a odświeżoną wersją będzie można zmienić w locie za pomocą jednego przycisku), dźwięk Dolby 7.1 i od nowa nakręcone animowane przerywniki CGI. Sposób rozgrywki czyli gameplay nie zostanie zmieniony, jest to ta sama gra co wydana 20 lat temu tylko w odświeżonej formie! Tryby rozgrywki które będą dostępne to offline i online. Blizzard zapowiedział też, że nie wyłączy starych serwerów oryginalnego Diablo 2 na których wciąż grają ludzie. Te dwie wersje gry nie zostaną ze sobą połączone.

Remaster będzie zawierał kampanię z oryginalnej gry Diablo 2 i dodatku Lord of Destruction. Do dyspozycji gracza zostanie oddanych aż 7 postaci. Amazonka, barbarzyńca, czarodziejka, nekromanta, paladyn, druid i zabójczyni. Blizzard zdecydował się nie dodawać żadnych do gry żadnych mikropłatności i tym podobnych syfów. Gra ma zachować oryginalny charakter o czym świadczą informację o zachowaniu przez dewelopera niektórych znanych i pomocnych w rozgrywce bugów. Graczom zostanie też udostępniona funkcja moddowania.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.