Apple iPhone otrzyma nową grę jRPG od twórców Final Fantasy

Właśnie siedzę na Allegro i szukam jakiegoś taniego iPhone’a aby zagrać w najnowszą grę od twórców kultowej serii Final Fantasy. Fantasian ukaże się gdzieś w tym roku i jak na razie tylko w serwisie Apple Arcade, jest to zła wiadomość dla graczy ale dobra dla posiadaczy urządzeń Apple’a.

Fantasian tworzy Mistwalker, w tym dwie legendarne w środowisku deweloperów postacie, Hironobu Sakaguchi i Nobuo Uematsu, ten pierwszy jest twórcą serii a drugi jej kompozytorem i jest tak samo ważny bo bez muzyki Nobuo nie było by przecież Finala, to proste jak budowa fajnalowskiego miecza dwuręcznego.

Fantasian to klasyczny jRPG z walką z podziałem na tury. W grze trafimy w aż 150 ręcznie wymodelowanych lokacji po których będą poruszały się postacie wykonane w 3D, od czasu do czasu pzemieszczające się na klasyczną planszę bitwy. Dioramy zostały przygotowane przez weteranów branży elektronicznej rozrywki którzy pracowali przy filmach z serii Godzilla czy Attak on Titan.

Opowieść zaczyna się w świecie rządzonym przez maszyny. W tym wielo wymiarowym uniwersum, utrzymanie równowagi między chaosem i porządkiem będzie kluczem dla tego który będzie chciał nim rządzić. Gracze pokierują losami Leo, który budzi się po olbrzymiej eksplozjii gdzieś na nieznanej mu wyspie z tylko jednym wspomnieniem. Gracz będzie miał za zadanie przywrócić mu pamięć, ujawnią one tajemnice które powoli infekują znany mu świat.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.