Korzyści z tańca: Zrzucanie wagi i zdobywanie kondycji!Lubisz muzykę? Czy lubisz tańczyć? Jeśli Twoja odpowiedź na oba te pytania jest twierdząca, to czytaj dalej. Taniec może być doskonałym sposobem, aby uzyskać kształt i schudnąć. Nie mówimy jednak o wzięciu kilku lekcji tu i tam lub tańczeniu przez 20 minut raz w tygodniu. Taniec to aktywność, która buduje wytrzymałość i siłę, ale spala kalorie w tym samym czasie. To może być zabawa i wyzwanie w tym samym czasie. Jeśli nigdy wcześniej nie tańczyłeś, to może wydawać się to przytłaczające. Ale nie martw się! Każdy może nauczyć się tańczyć przy odrobinie praktyki. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom tańca jako rutyny treningowej i jak może pomóc w osiągnięciu celów fitness.

Zbuduj mięśnie i wzmocnij swoje ciało

Kolejną wielką korzyścią z tańca jest to, że jest to trening całego ciała, który może pomóc Ci zbudować mięśnie i wzmocnić ciało. Taniec jest aktywnością o dużej sile uderzenia. Oznacza to, że Twoje mięśnie są pod większym napięciem przez większą ilość czasu, co może prowadzić do hipertrofii mięśni. Im więcej masz mięśni, tym więcej kalorii spalisz w ciągu dnia, nawet jeśli nie tańczysz. Działania aerobowe, takie jak taniec, są świetne do tonowania i wzmacniania mięśni, ponieważ angażują duże grupy mięśni. Im większe mięśnie, tym więcej kalorii zużywają, co oznacza, że mogą pomóc Ci schudnąć. W rzeczywistości badania pokazują, że ćwiczenia aerobowe mogą zwiększyć tempo metabolizmu nawet o 10%. To może pomóc Ci spalić więcej kalorii i schudnąć. Jednak, podczas gdy taniec może pomóc zbudować mięśnie i schudnąć, ważne jest, aby pamiętać, że nie stanie się to z dnia na dzień. Budowanie mięśni wymaga czasu i konsekwentnego wysiłku, a to może trwać jeszcze dłużej, jeśli jesteś po 35 roku życia. Taniec może również pomóc poprawić swoją elastyczność i postawę. Jeśli jesteś nowy w tańcu, twoje ciało naturalnie stanie się bardziej elastyczne w miarę ćwiczeń.

Korzyści dla układu krążenia

Taniec jest świetną formą cardio. Aby czerpać pełne korzyści z tego ćwiczenia, będziesz chciał się upewnić, że tańczysz z wystarczająco dużą intensywnością. American Council on Exercise zaleca, abyś dążył do intensywności około 7 na 10 w skali. Jeśli nie jesteś pewien, jak intensywna jest twoja rutyna taneczna, zadaj sobie następujące pytania: Czy możesz mówić podczas tańca? Czy ciężko oddychasz? Jeśli odpowiedziałeś "tak" na oba te pytania, to prawdopodobnie tańczysz z dobrą intensywnością. Jeśli jesteś nowy w tańcu, niektóre proste i powolne procedury są świetnym miejscem do rozpoczęcia. A jeśli jesteś już sprawny i chcesz zwiększyć intensywność swojej rutyny, spróbuj mieszać rzeczy. Tańcz do różnych piosenek, przejdź do nowego gatunku lub spróbuj nowego tańca. Robienie tego może pomóc Ci zwiększyć tętno i czerpać pełne korzyści z tego treningu cardio.