Porad jak wyleczyć lumbago - szybka i łatwa ulga dla bolących plecówLumbago to stan, który powoduje ból w odcinku lędźwiowym pleców. Może być wywołane przez podnoszenie czegoś niewygodnego, długotrwałe zginanie lub siedzenie przez długi czas. Jeśli większość czasu spędzasz w pracy lub przed biurkiem i komputerem w domu, to są duże szanse, że prędzej czy później nabawisz się lumbago. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby zapobiec temu bolesnemu schorzeniu od kiedykolwiek pojawić się ponownie. Sprawdź te 7 wskazówek, aby wyleczyć lumbago szybko i łatwo!

Ćwiczenia i rozciąganie

Ćwiczenia mają wiele korzyści (zwłaszcza dla zdrowia pleców), oprócz samego zmniejszenia wagi. Ćwiczenia mogą pomóc Ci wzmocnić mięśnie rdzenia, a nawet poprawić Twoją postawę, co jest ważne, aby zapobiec przyszłym problemom z plecami. Nie musisz przesadzać i stać się szczurem na siłowni lub wykonywać naprawdę intensywnych treningów każdego dnia. Nawet coś tak prostego, jak regularne chodzenie lub jogging, może bardzo pomóc! Istnieje wiele odcinków dolnej części ciała, które możesz wykonać, aby pomóc złagodzić lumbago.

  • Możesz spróbować usiąść na podłodze i umieścić jedną nogę wyprostowaną na podłodze z przeciwną nogą zgiętą za tobą.
  • Upewnij się, że utrzymujesz plecy prosto i biodra kwadratowe podczas rozciągania. Innym ćwiczeniem, które możesz wypróbować jest położenie się na plecach i postawienie jednej nogi prosto na podłodze z drugą nogą zgiętą w kolanie.
  • Następnie spróbuj przynieść zgiętą nogę do siebie, trzymając drugą nogę prosto. Można również spróbować usiąść na ławce z nogami wyciągniętymi przed siebie, a następnie spróbować pochylić się do przodu z wyprostowanymi plecami i głową dotykającą ławki.

Spróbuj terapii masażem

Jeśli masz pracę biurową i jest ci wygodnie mieć przyjaciela lub kolegę, możesz poprosić kolegę z pracy, aby zrobił ci szybki masaż. Wiele razy, nawet tylko szybki masaż może pomóc złagodzić ból i napięcie, które możesz mieć w plecach. Możesz również spróbować udać się do masażysty i sprawdzić, czy ich zdaniem skorzystałbyś z szybkiego masażu. Masaż może być skutecznym sposobem na zmniejszenie napięcia w mięśniach pleców i poprawę przepływu krwi do tego obszaru. Może również pomóc złagodzić ból i poprawić Twoją mobilność. Lumbago to powszechne schorzenie, które może powodować ból w odcinku lędźwiowym pleców. Może być wywołane przez podnoszenie czegoś niewygodnego, zginanie lub siedzenie przez długie okresy czasu. Jeśli spędzasz większość czasu w pracy lub przed biurkiem i komputerem w domu, są duże szanse, że prędzej czy później rozwinie się u Ciebie lumbago. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby zapobiec temu bolesnemu schorzeniu, które nigdy nie pojawi się ponownie. Sprawdź te 7 wskazówek, aby wyleczyć lumbago szybko i łatwo!