Jak pić herbatę rumiankową: Najlepsze korzyści zdrowotne płynące z tej relaksującej herbatyPrawdopodobnie wiesz, że picie herbaty to świetny sposób na relaks, ale może nie wiesz dokładnie, który rodzaj herbaty ma najbardziej relaksujące korzyści. Na szczęście, jeden z najlepszych herbat dla relaksu również zdarza się mieć niektóre z najlepszych korzyści zdrowotnych, zbyt. Zgadza się - mówimy o herbacie rumiankowej. Ten napój ziołowy jest powszechnie stosowany jako środek wspomagający sen i łagodzący stres ze względu na zawarte w nim naturalne olejki alfa-bisabololu i beta-bisabololu. Przyjrzyjmy się bliżej, co oznaczają te terminy i jak możesz włączyć tę pyszną herbatę do swojej codziennej rutyny.

Co to jest herbata rumiankowa?

Rumianek to roślina kwitnąca, która pochodzi z Europy i rejonu Morza Śródziemnego. Kwiaty tej rośliny są wykorzystywane do produkcji herbaty rumiankowej, która od tysięcy lat jest spożywana zarówno jako napój, jak i zioło lecznicze. Herbata rumiankowa jest znana z przyjemnego, jabłkowego aromatu. Do produkcji herbaty rumiankowej używa się świeżych kwiatów, ale najlepiej spożywać ją w postaci suszonej, ponieważ w stanie świeżym traci ona wiele ze swojego smaku. Z rumianku powstaje pachnąca herbata o lekko gorzkim smaku i jabłkowym aromacie.

Zioło to jest częstym składnikiem herbat ziołowych i znane jest ze swojego kojącego i uspokajającego działania. Herbata rumiankowa jest tradycyjnie przyjmowana w postaci herbaty, ale można ją również znaleźć w postaci kapsułek lub nalewek.

Jak zrobić herbatę rumiankową

Rumianek można przyrządzić na wiele sposobów: Parowanie suszonych kwiatów w gorącej wodzie lub posypywanie ich na wierzchu filiżanki gorącej wody to oba łatwe i skuteczne sposoby na przygotowanie filiżanki herbaty rumiankowej.

Umieść jedną łyżeczkę suszonych kwiatów rumianku w czajniczku lub dużym kubku. Zalej kwiaty jedną filiżanką wrzącej wody. Niech herbata parzy się przez pięć do 10 minut. Wymieszać herbatę, a następnie przecedzić ją do filiżanki. Herbatę rumiankową można również zaparzyć w dzbanku do kawy. Wystarczy umieścić jedną łyżeczkę suszonych kwiatów rumianku w filtrze i zalać je jedną filiżanką wrzącej wody. Herbatę należy parzyć przez pięć do 10 minut.

Posypywanie herbaty rumiankowej: Umieść jedną łyżeczkę suszonych kwiatów rumianku w czajniczku lub dużym kubku. Zalej kwiaty jedną filiżanką wrzącej wody. Niech herbata parzy przez pięć do 10 minut. Zamieszaj herbatę, a następnie umieść sitko na filiżance. Posypać jeszcze jedną łyżeczkę suszonych kwiatów rumianku w sitku i pozostawić herbatę rumiankową na kilka minut. Wyjąć kwiaty rumianku z sitka.