Mężczyźni a wrażliwośćIstnieje tak wiele stereotypów na temat mężczyzn. Są to wszyscy muskularni, owłosieni, mało uczuciowi i mało wrażliwi faceci, którzy żyją w swoim własnym świecie i nie dbają o nikogo ani o nic. Podczas gdy większość z tych uogólnień jest w pewnym stopniu prawdziwa, rzeczywistość jest taka, że nawet mężczyźni mają spektrum poziomów wrażliwości. Niezależnie od tego, gdzie spadają na tym spektrum, mężczyźni również chcą czuć się zatwierdzeni i zrozumiani tak samo jak wszyscy inni. Po prostu wyrażają to inaczej niż kobiety, ponieważ męskie wartości i normy społeczne mają tendencję do tłumienia uczuć i czynienia ich mniej wrażliwymi niż kobiety.

Jak porozumieć się z facetem o niskiej wrażliwości

Jeśli umawiasz się z mężczyzną, który jest mniej wrażliwy niż Ty, z pewnością będziesz musiała dostosować swój sposób komunikacji i interakcji z nim. Chociaż możesz naturalnie podejść do swojego faceta i spróbować rozpocząć rozmowę o tym, jak się czujesz, prawdopodobnie nie powinieneś tego robić z człowiekiem o niskiej wrażliwości.

  • Najprawdopodobniej będzie całkowicie zapomniany o twoich uczuciach i nie zrozumie, co próbujesz powiedzieć.
  • Tak więc pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, gdy umawiasz się z człowiekiem o niskiej wrażliwości, jest przełożenie swoich słów na działania.
  • Zamiast mówić, że jesteś zdenerwowany, spróbuj zrobić coś produktywnego.

Jeśli jesteś zdenerwowana, podejdź do swojego faceta i zrób listę rzeczy, które trzeba zrobić. Jeśli jesteś zła, idź posprzątać swój pokój. Jeśli jesteś smutna, zrób posiłek dla swojej rodziny. Jeśli nie możesz zrobić nic produktywnego, spróbuj zażartować ze swoich uczuć. Człowiek o niskiej wrażliwości doceni śmiech i zrozumie, że jesteś zdenerwowany, zły lub smutny.

Dlaczego mężczyźni są mniej wrażliwi od kobiet?

Istnieje wiele teorii na temat tego, dlaczego mężczyźni są mniej wrażliwi od kobiet. Jedną z nich jest ilość testosteronu w męskim organizmie, która sprawia, że mężczyźni są mniej emocjonalni niż kobiety. Jednak najpopularniejszym wyjaśnieniem jest to, że męska wrażliwość była przez lata tłumiona kulturowo. Chłopcy są wychowywani tak, by byli twardzi i agresywni oraz by tłumili uczucia. Mówi się im, że "duzi chłopcy nie płaczą" i "twardość jest oznaką siły". W rezultacie mężczyźni są wychowywani tak, aby nie okazywać swoich uczuć, co czyni ich mniej wrażliwymi niż kobiety. W niektórych przypadkach są aktywnie karani za okazywanie zbyt dużej wrażliwości, co tylko pogarsza sytuację. Ale sytuacja się zmienia. Coraz więcej chłopców jest uczonych, aby być bardziej otwartym ze swoimi emocjami i zrozumieć swoją wrażliwość, co jest bardzo pozytywną rzeczą. # # Znaczenie pewności siebie dla mężczyzn Męska pewność siebie jest niezwykle ważna w randkach i komunikacji w związku. Jeśli umawiasz się z mężczyzną i próbujesz się z nim komunikować, nigdy nie czuj się winny za sprawienie, że poczuje się źle.