Skuteczne sposoby na zarabianie pieniędzy jako trader kryptowalutowy‍Prawdopodobnie słyszałeś o wzroście znaczenia walut cyfrowych i technologii blockchain w ostatnich wiadomościach. Być może jesteś nawet świadomy, że te cyfrowe tokeny można kupić, sprzedać i handlować jak tradycyjnymi akcjami. Ale możesz nie wiedzieć, że istnieje ekosystem strony trzeciej, w którym możesz zarabiać pieniądze jako handlarz kryptowaluty, a nie tylko inwestor. W tym artykule przyjrzymy się, jak możesz zarabiać pieniądze handlując kryptowalutami - nawet jeśli po raz pierwszy o nich słyszysz. Ponieważ świat staje się coraz bardziej cyfrowy, nowe sposoby inwestowania i otrzymywania dochodów stają się dostępne niemal każdego dnia. W rezultacie więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej bada możliwości pracy dodatkowej jako sposób na jednoczesne zwiększenie dochodów przy jednoczesnym zmniejszeniu standardowego tygodnia pracy.

Czym jest handel kryptowalutami?

Handel kryptowalutami umożliwia kupowanie i sprzedawanie cyfrowych tokenów, takich jak Bitcoin i Ethereum, w dowolnym momencie. W ten sam sposób handluje się akcjami lub towarami, z tym że w przypadku kryptowalut nie ma scentralizowanej giełdy, która ułatwiłaby ten proces. Handel kryptowalutami umożliwia kupowanie i sprzedawanie cyfrowych tokenów bezpośrednio z innymi inwestorami - proces ten jest powszechnie określany jako handel peer-to-peer (P2P). Co więcej, handel kryptowalutami to nie tylko kupowanie i trzymanie tokena w czasie, gdy jego wartość wzrasta. Handel kryptowalutami polega na kupowaniu monety, trzymaniu jej przez jak najmniejszy czas, a następnie sprzedawaniu jej z zyskiem. Obejmuje to również zajęcie krótkiej pozycji na monecie, aby zarobić pieniądze, gdy cena spada.

Co robi trader?

Handel kryptowalutami daje Ci możliwość zarabiania pieniędzy podczas snu. W przeciwieństwie do akcji, które musisz siedzieć przy komputerze i okresowo monitorować, możesz dokonywać transakcji za pomocą kilku kliknięć, a następnie zapomnieć o nich. Po skonfigurowaniu konta wymiany i wprowadzeniu kilku transakcji, możesz pozwolić systemowi działać na autopilocie. Handel kryptowalutami jest idealnym zajęciem pobocznym, które można dodać do swojego repertuaru działań generujących dochód. Możesz zarabiać pieniądze na handlu w czasie, gdy normalnie byłbyś bez strumienia dochodów, takich jak dni wakacyjne lub weekendy. Możesz również zdecydować się na handel w pełnym wymiarze godzin, jeśli chcesz znacznie zwiększyć swoje dochody.

Zarabianie poprzez długotrwałe posiadanie monet

Niektórzy handlowcy zarabiają pieniądze, trzymając kryptowaluty wystarczająco długo, aby ich cena wzrosła. Jest to również znane jako "hodling" w społeczności kryptowalutowej, błędnie napisana wersja "trzymania". Długotrwałe trzymanie monet może być zyskowną strategią, jeśli kupujesz w odpowiednim czasie i sprzedajesz w odpowiednim czasie.

Jednak nie jest to spójne źródło dochodu i jest to bardziej strategia "kup i trzymaj". Jednym z najlepszych przykładów tej strategii jest Bitcoin. Gdybyś kupił Bitcoina o wartości 100 dolarów w 2011 roku, byłby on dziś wart 73 miliony dolarów. Jest to jednak rzadki przykład i nie powinieneś liczyć na to, że tak będzie w przypadku każdej monety, którą kupisz. Jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ jesteśmy teraz na rynku niedźwiedzia (gdzie ceny kryptowalut mają tendencję do obniżania się).

Bądź więc ostrożny przy wyborze monety do kupienia i trzymania w długim okresie, ponieważ może nie być warta wiele w przyszłości. Pamiętaj, że celem nie jest kupowanie i trzymanie długoterminowe, ale kupowanie nisko i sprzedawanie wysoko.