Najlepsze drukarki na rynku: Kompleksowy przewodnikWyobraź sobie, że drukujesz w kolorze z taką samą łatwością, jak w przypadku druku czarno-białego. Wyobraź sobie drukowanie w domu, z urządzenia mobilnego, bez konieczności stosowania niechlujnych wkładów drukujących lub okna wychodzącego na ulicę w celu odbioru wydrukowanych dokumentów. Jeśli brzmi to zbyt dobrze, aby było prawdziwe, to prawdopodobnie dlatego, że nie widziałeś jeszcze najnowszej generacji drukarek domowych. Dzisiejsze drukarki atramentowe są szybsze, wydajniejsze i znacznie łatwiejsze w obsłudze niż ich poprzedniczki. Są też znacznie lepsze w obsłudze sieciowych strumieni danych oraz integracji ze smartfonami i tabletami. W tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o znalezieniu idealnej drukarki dla Twojego biura domowego lub potrzeb małej firmy. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat najlepszych drukarek dostępnych obecnie, ich kluczowych cech i tego, o czym należy pamiętać podczas zakupów.

Jak wybrać drukarkę

Zanim rozpoczniesz poszukiwania najlepszych drukarek, zrób listę swoich priorytetów. Jaki rodzaj pracy będziesz wykonywać? Jaki jest twój budżet? Ile masz miejsca na drukarkę i towarzyszące jej akcesoria? Gdy zawęzisz swoje potrzeby, wybór drukarki będzie znacznie łatwiejszy. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać przy wyborze kolejnej drukarki.

  • Co będziesz drukować? Czarno-białe dokumenty czy kolorowe zdjęcia? Jeśli dużo drukujesz w kolorze, możesz zdecydować się na drukarkę o wyższej cenie.

  • Jak często będziesz drukować? Jeśli jesteś studentem, który drukuje ulotki kilka razy w tygodniu, podstawowa drukarka może wystarczyć. Jeśli jesteś właścicielem firmy, który drukuje setki dokumentów dziennie, tańsza drukarka może nie wystarczyć.

  • Jakiego typu drukarki będziesz używać? Drukarki atramentowe, laserowe lub igłowe są zwykle używane do drukowania czarno-białych dokumentów. Kolorowe drukarki laserowe są najlepsze do drukowania kolorowych zdjęć.

  • Ile masz miejsca na drukarkę? Niektóre drukarki są duże i nieporęczne, podczas gdy inne są zaprojektowane tak, aby siedzieć na biurku i nie zajmować dużo miejsca.

Czynniki, które musisz wziąć pod uwagę

Po określeniu potrzeb związanych z drukarką, nadszedł czas na wybór marki. Zanim zaczniesz zakupy, weź pod uwagę następujące czynniki.

  • Cena: Ile jesteś w stanie wydać? Oprócz początkowego kosztu drukarki, będziesz chciał również wziąć pod uwagę koszt wymiany tuszu i tonerów.

  • Konserwacja: Czy jesteś gotów rozwiązywać drobne problemy z drukarką?

  • Wydajność atramentu lub tonera: Ile stron może obsłużyć Twoja drukarka zanim trzeba będzie wymienić tusz lub toner?

  • Pojemność papieru: Czy będziesz musiał często wymieniać papier, czy więcej czasu spędzisz na usuwaniu zacięć papieru niż na drukowaniu?

  • Wydajność energetyczna: Wiele drukarek zużywa mniej energii elektrycznej niż 10 lat temu, ale niektóre nadal zasysają więcej energii niż grzejnik kosmiczny. Rozważ wybór drukarki, która uzyskała znak jakości w programie Energy Star Agencji Ochrony Środowiska.

  • Inne urządzenia peryferyjne: Czy drukarka jest dostarczana z dodatkowymi podajnikami papieru, kablami sieciowymi i innymi akcesoriami, których możesz potrzebować?