Zmarł jeden z założycieli firmy Atari, Ted Dabney

Ted Dabney, inżynier elektryk, współzałożyciel legendarnej, amerykańskiej firmy Atari zmarł na raka przełyku w wieku 81 lat. Dabney był bardzo ważną postacią w przemyśle elektronicznej rozrywki który między innymi dzięki niemu został utworzony, to on był twórcą legendarnej gry Pong, od której wiele o ile nie wszystko się zaczęło.

Firma Atari została założona w 1971 roku jako firma Syzygy, niestety okazało się, że firma o takiej nazwie już istnieje na rynku, więc Ted Dabney i Nolan Bushnell zmienili nazwę na Atari. Pierwszą ich grą była maszyna Computer Space, dopiero drugą Pong, do której Dabney stworzył mechanizm wrzutowy na monety a sama gra okazała się niesamowitym sukcesem.

Po tym wydarzeniu, Nolan Bushnell rozpoczął przejmowanie spółki, nie włączając Dabneya w największe projekty i patenty, w 1973 roku Ted opuścił przez to Atari. Jednakże zmarły dalej współpracował przy różnych projektach ze swoim kolegą, oraz dla innych firm, między innymi Fujitsu.

Niestety Nolan Bushnell miał gdzieś przyjaciela i po tym jak nie zapłacił mu za pracę przy Pizza Time Theater, ich drogi definitywnie się rozstały, był to koniec przyjaźni. Po tym Dabney pracował 10 lat dla Teledyne po czym opuścił branżę komputerową.