Zadbaj o zdrowie, kręgosłup, oczy itp. podczas grania na komputerze i konsoli!

eSport Body to innowacyjny kanał na YouTube, poświęcony profilaktyce zdrowia e-sportowca. Pamiętajmy, że zawodowy gracz to tak naprawdę sportowiec tylko w wirtualnym świecie i jak każdy zawodnik potrzebuje on odpowiedniego wsparcia w zakresie swojego zdrowia – zarówno psychicznego jak i fizycznego, aby osiągać lepsze wyniki. Temu ma właśnie służyć eSport Body.

Oglądamy i dbamy o zdrowie!

Branża e-sportowa intensywnie się rozwija, a sprawność i kondycja fizyczna graczy nie jest czymś, o czym wszyscy myślą. E-sportowiec to z reguły osoba młoda, która jeszcze nie myśli o tym że np. ból pleców czy inne dolegliwości związane z długim siedzeniem w jednej pozycji, będą mu często towarzyszyć i w znaczący sposób staną na drodze do komfortowego funkcjonowania, dobrego samopoczucia, czy po prostu osiągania optymalnych wyników w e-sporcie.

Z tą myślą powstał eSport Body czyli projekt, który ma propagować zdrowy styl życia wśród graczy. To dzięki niemu sprawność i komfort e-sportowców poprawi się i wpłynie kluczowo na ich wyniki, dodatkowo polepszy się ich pewność siebie, koncentracja i zręczność. eSport Body to także miejsce, w którym gracz znajdzie dla siebie ważne informacje jak ergonomia stanowiska pracy i ćwiczenia prewencyjne, które warto wykonywać np. przed lub tuż po graniu. Profilaktyka i rehabilitacja urazów przedstawiana jest na kanale przez doświadczonego fizjoterapeutę, specjalistę treningu medycznego – Dariusza Harmacińskiego. W oparciu o swoją wieloletnią praktykę i współpracę m.in. z zawodowymi sportowcami przedstawia on skuteczne rozwiązania najczęściej występujących przypadłości w pracy wymagającej długiego siedzenia jak i w świecie e-sportu.

„Zawodowy gracz to taki, który jest świadomy swojego ciała i wie, że bez dobrego przygotowania fizycznego nie ma szans na sukcesy w wirtualnym świecie gier. Oprócz pasji, wielkiego wysiłku i pracy jaką w to wszystko wkłada, ważna jest także świadomość kompleksowego przygotowania. Inaczej mówiąc jako e-sportowiec musimy zadbać o swoją dobrą kondycję psychiczną i fizyczną, ale także o dietę i regenerację. Dlatego właśnie eSport Body, który będzie edukował graczy; podpowiadał o tym jak ważne są ćwiczenia, profilaktyka i nawyki, które warto wprowadzić by być efektywnym przy jednoczesnej symbiozie ze swoim organizmem. Zdrowy gracz, to efektywny gracz.” – Dariusz Harmaciński.

Na kanale eSport Body emitowane są odcinki raz w tygodniu w każdą środę. Znaleźć tam możemy wyszczególnione sekcje jak SOS, która przedstawia problem i szybkie rozwiązanie do niego oraz GAMER, która to stanowi podstawę profilaktyki. Wraz z rozwojem kanału pojawiać się będą również inne, równie znaczące kategorie istotne w życiu e-sportowca.