Xbox One X to odpowiednik karty graficznej GTX 1060 ale…

W wywiadzie udzielonym dla portalu gamingbolt.com, Michael Shade (CEO Rockfish) powiedział, że konsola Xbox One X jest potężna, i przypomina w wielu aspektach kartę graficzną GTX 1060. Jednak jak zaznaczył, konsole w w momencie sprzedaży nigdy nie będą tak mocne jak dostępne w sklepach komputery PC.

Redakcja skierowała pytanie czy najmocniejsza konsola na rynku, bo tak Microsoft określa Xbox One X jest w stanie konkurować z komputerami. Niestety według developera z Rockfish jest to niemożliwe. Główną bolączką nowej konsoli giganta z Redmont ma być według Michalea CPU. Według niego procesor to wąskie gardło w tej architekturze i trzeba brać to pod uwagę porównując system z procesorami do komputerów stacjonarnych dostępnych obecnie w sklepach.

Aktualnie cena Xbox One X wynosi 2199 zł. Karta nVidia GTX 1060 z 6GB pamięci na pokładzie około 1200 zł. Widać wyraźnie, że na chwilę obecną bardziej opłacalny jest zakup konsoli, która posiada moc potrzebną do gry w 4K.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.