Wypasiony 65 calowy monitor z 4K i HDR dla graczy PC od NVidii

Podczas odbywających się właśnie targów CES 2018 na których firmy z branży elektronicznej prezentują nowe produkty, NVidia postanowiła wprowadzić na rynek dość duży ekran, dedykowany komputerom PC, i graczom. Ci właśnie mają najbardziej z tego rozwiązania skorzystać, ponieważ według producenta dostaną 65 calowy ekran charakteryzujący się najniższym opóźnieniem w przesyłaniu sygnału na rynku, o ponad 3 razy niższych niż konkurencyjne telewizory 4K. Ponadto monitor oferuje rozdzielczość 4K, HDR, 120Hz, tylne podświetlenie, profil kolorów DCI-P3 dzięki czemu paleta barw będzie szersza.

BFGD (Big Format Gaming Display)  zapowiedziane przez NVidię to nowy standard wysokiej klasy monitorów o dużym rozmiarze, dedykowany graczom PC ale i nie tylko, do takiego cacka będzie można podłączyć także konsolę. Producent pracował przez ponad dwa lata z jednym z największych producentów matryc AU Optronics by przygotować swój produkt. Monitor będzie w pełni współpracował z urządzeniem streamującym NVidia Shield.

Produkcją monitorów z technologią NVidii zajmą się trzej producenci, ASUS, ACER i HP. Produkty ukażą się na rynku w połowie tego roku. Ich cena oraz pełna specyfikacja jak na razie jest nie znana.

Dzięki wprowadzeniu dużych monitorów na rynek gracze PC poczują to co przez lata czuli gracze konsolowi, ale aby tego doświadczyć trzeba będzie zaopatrzyć się w kontroler i wygodnie zasiąść z nim na kanapie ponieważ to co jest w tym monitorze plusem, jednocześnie może być minusem. 65 cali to po prostu zbyt dużo by korzystać z niego jak z normalnego monitora.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.