Twórca Final Fantasy chce robić gry dla Nintendo Switch

Hironobu Sakaguchi, twórca serii gier spod szyldu Final Fantasy i aktualny szef studia Mistwalker zapowiedział, że jest zainteresowany tworzeniem gier na Switcha. W tej chwili studio mistrza gier jRPG zajmuje się tworzeniem serii Terra Battle na smartfony z Androidem ale rozważają powrót na rynek konsol.

Hironobu Sakaguchi:

Jednak chciałbym w pewnym momencie robić gry na konsole. Pracujemy teraz nad Terra Battle 3 i może konsole były by dobrym miejscem na to. To, że robimy teraz gdy na smartfony nie oznacza, że całkowicie porzuciliśmy konsole. Poza tym, Nintendo Switch jest bardzo dobrym kawałkiem sprzętu.

Przejście takiego magnata wśród developerów na konsolę Nintendo było by dobrym powodem do zakupu tej maszyny przez wielu miłośników jRPG.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.