Świat się kończy! Następna część Diablo zostanie wydana na smartfony! Poznajcie Diablo Immortal

Diablo Immortal to kolejna część serii Diablo która została dziś zapowiedziana przez Blizzarda na Blizz Con 2018 (Za którego oglądanie w sieci Blizzard woła pieniądze! SIC!).

Kamień Świata został zniszczony, jednak w jego splugawionych odłamkach wciąż tli się wielka moc. Sługi Diablo pragną wykorzystać tę potęgę, by przywrócić do życia Władcę Grozy. Archanioł Tyrael uznawany jest za zmarłego, a rodzaj ludzki musi stawić czoła skutkom jego czynów. Zepsucie wsącza się w ziemię z odłamków splugawionego Kamienia Świata, przywołując pradawne zło, które pragnie posiąść moc kamienia i wykorzystać ją, by przejąć kontrolę nad śmiertelnikami.

Akcja gry dzieje się między drugą a trzecią odsłoną,  5 lat po zniszczeniu kamienia świata. Do dyspozycji gracza zostało oddanych 6 klas bohaterów (Mnich, Łowczyni Demonów, Nekromanta, Barbarzyńca, Czarodziej, Krzyżowiec) z nowymi umiejętnościami (po 12 na każdą klasę, 5 można przypisać by aktywnie używać podczas walki). Przyjdzie im wszystkich kroczyć przez nieznane dotąd tereny świata Diablo oraz odkrywać nowe historię wymyślone przez scenarzystów.

Szczegółowy opis klas postaci dostępnych w grze:

 • Barbarzyńca – Wędrowiec bezdroży i mistrz oręża. Barbarzyńcy, którzy ocaleli po zniszczeniu Góry Arreat, przemierzają świat i rzucają wrogów na kolana dzięki zaciekłym atakom oraz potężnemu orężowi.
 • Mnich – Szybki i zwinny uświęcony wojownik oraz mistrz sztuk walki. Mnisi ucieleśniają wolę swego ludu i ojczyzny – Iwogrodu – a przede wszystkim Tysiąca i Jednego Boga. Atakują z szybkością błyskawicy i przemieszczają się po polu bitwy, zasypując wrogów gradem ciosów, zanim przeciwnicy zdołają wyprowadzić kontratak.
 • Czarownica – Zbuntowana adeptka i żywy przekaźnik mocy tajemnej. Czarownicy manipulują mocą tajemną, by atakować wrogów z oddali. Mogą zdezintegrować przeciwnika i obrócić go w pył, zamrozić jego ciało, a następnie je roztrzaskać, lub spalić go, aż zostaną z niego jedynie dymiące szczątki.
 • Krzyżowiec – Opancerzony kolos i gniewny zelota. Orężem krzyżowca jest wiara. Odziani w potężną zbroję i nacierający na wrogów z korbaczem w dłoni krzyżowcy przemierzają krainy Sanktuarium, by niszczyć zło tam, gdzie na nie natrafią i okazywać piekielnym mocom swą niewzruszoną siłę woli.
 • Łowczyni demonów – Mściwa zabójczyni i mistrzyni kuszy. Łowcy demonów to niestrudzeni, samozwańczy mściciele, którzy atakują z oddali. Dręczą ich tragiczne wydarzenia z przeszłości: ich rodziny zostały zamordowane przez mieszkańców Płonących Piekieł. Łowcy demonów łączą w sobie żelazną dyscyplinę i bezbrzeżną nienawiść do piekielnych pomiotów. Nie spoczną, dopóki nie dopadną swej zwierzyny.
 • Nekromanta – Przywódca umarłych mający władzę nad życiem i śmiercią. Kapłani Rathmy pragną zaprowadzić na świecie równowagę. Korzystają z władzy nad życiem i śmiercią, by uwolnić Sanktuarium zarówno spod wpływów Płonących Piekieł, jak i Królestwa Niebios.

Od spokojnego miasteczka Wortham aż po starożytną bibliotekę Zoltuna Kulla, krainy przedstawione w grze Diablo Immortal są pełne znajomych twarzy i nowych wyzwań dla graczy.Czy pomożesz Valli i jej nauczycielowi na Morzu Szassarskim, czy może zapuścisz się w głąb Grobowca Fahira – ucznia Akarata żyjącego setki lat temu? A może weźmiesz szturmem Zapomnianą Wieżę Hrabiny i raz na zawsze położysz kres jej krwawym rządom? Przed tobą nieograniczone możliwości, a wybór należy do ciebie.

 • Niepowtarzalne obszary i podziemia – Od spokojnego miasteczka Wortham aż po starożytną bibliotekę Zoltuna Kulla, krainy przedstawione w grze Diablo Immortal są pełne znajomych twarzy i nowych wyzwań dla graczy. Czy pomożesz Valli i jej nauczycielowi na Morzu Szassarskim, czy może zapuścisz się w głąb Grobowca Fahira – ucznia Akarata żyjącego setki lat temu? A może weźmiesz szturmem Zapomnianą Wieżę Hrabiny i raz na zawsze położysz kres jej krwawym rządom? Przed tobą nieograniczone możliwości, a wybór należy do ciebie.
 • Wieloosobowa gra akcji w twojej kieszeni – Spotkaj innych pogromców demonów przemierzających świat Sanktuarium i dołącz do ekspedycji w głąb mrocznych i zdradzieckich podziemi. Odwiedź miejsca spotkań graczy, jak Zachodnia Marchia, i dobijaj targu z miejscowymi kupcami, by wkrótce wyruszyć raz jeszcze na spotkanie przygód. Dołączaj do grup, aby brać udział w rozgrywających się na całym świecie dynamicznych wydarzeniach. Zjednocz siły z innymi graczami, by pokonać sługi Skarna, i zdobywaj wspaniałe nagrody.
 • Zachodnia Marchia – Przemierzaj gwarne ulice Zachodniej Marchii sprzed czasów podboju Maltaela. Miasto tętni życiem, a przybysze z całego Sanktuarium sycą oczy widokiem wspaniałych budowli, bogatych świątyń i potężnych warowni. Zachodnia Marchia to miejsce, gdzie znajdziesz wszystko, czego może potrzebować poszukiwacz przygód. To tutaj uzyskasz dostęp do kupców i swojej skrytki, spotkasz innych awanturników, a także zrelaksujesz się i wypoczniesz przed kolejną niebezpieczną eskapadą.
 • Gra zaprojektowana z myślą o urządzeniach mobilnych – Gra Diablo Immortal jest projektowana od podstaw z myślą o platformach mobilnych w celu zapewnienia graczom jak najlepszych wrażeń na urządzeniach z ekranem dotykowym. Intuicyjne komendy, gesty i sterowanie dotykowe dają ci pełną kontrolę nad twoim bohaterem. Pokonaj niezliczone hordy demonów z taką łatwością, jak przy sterowaniu kontrolerem lub klawiaturą i myszką.
 • Bezbłędnie wymierz sprawiedliwość wrogom – Sterowanie kierunkowe ułatwia poruszanie się po świecie. Zabijanie mieszkańców piekła jest tak proste jak przytrzymanie kciuka na umiejętności na pasku skrótów. Wyceluj, a następnie puść przycisk, aby rozpętać zagładę wśród nieprzyjaciół. Uzyskuj szybki dostęp do mikstur, aby stopniowo odzyskać zdrowie, i dodaj ostatnio zdobyte łupy do swego ekwipunku jednym dotknięciem ekranu.

W grze będzie dostępna oczywiście opcja dla wielu graczy w której przyjdzie nam pograć z ludźmi z całego świata, tak jak to miało miejsce w poprzednich odsłonach. Obecnie nie jest jasne czy będzie możliwa rozgrywka single-player bez logowania się do internetu ale szczerze w to wątpie.

Jak już wspomniałem w tytule, gra zostanie wydana na smartfony z systemem Android oraz iOS. Sterowanie ma być specjalnie dostosowane do urządzeń mobilnych, więc tutaj możemy mieć pewność, że będzie ono precyzyjne.

Wydanie gry na smartfony nie jest dobrą wiadomością dla maniaków serii, powiedziałbym, że wręcz tragiczną gdyż oddala wizję kolejnej wielkiej części Diablo o lata w przód oraz burzy całkowite zaufanie do deweloperów z USA. Gracze z całego świata zaczynają już teraz narzekać i minusować/jhejtować filmy i informacje o tej grze na każdym profilu społecznościowym związanym z tym tytułem. EPIC FAIL!

Mapa świata gry, do dyspozycji gracza zostanie oddanych 9 stref.

Premiera gry ma nastąpić już wkrótce. Sprecyzowanej daty premiery nie podano. Grę przed wypuszczeniem na rynek czekają jeszcze beta testy.