Spyro Reignited Trilogy, pierwsze wrażenia i gameplay

Deweloperzy z Toys For Bob pracują nad remakiem serii Spyro the Dragon, znanej jeszcze z czasów pierwszego PlayStation! Wydawcą jest Activision które posiada prawa do tej marki.

Z pierwszych opowiadań dziennikarzy którzy mieli okazję zobaczyć grę w akcji, wynika, że Spyro Reignited Trilogy prezentuje się dobrze. Gra działa bardzo płynnie i wygląda jak kreskówka. Zostało dodanych wiele detali takich jak choćby trawa która kołysze się podczas przechodzenia przez nią. Na PSX takie efekty nie były możliwe z powodu małej wydajności konsoli.

Deweloperzy powiedzieli, że mają kilku znajomych w Insomniac Games którzy są twórcami Spyro i wsparli ich radami, co przełoży się zapewne na jakość finalnej wersji, remasterowanej trylogii która zawiera:

  • Spyro™ the Dragon
  • Spyro™ 2: Ripto’s Rage!
  • Spyro™: Year of the Dragon

Premiera gry w wersji polskiej na PS4 i Xbox One tuż po wakacjach (studenckich), 21 września.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.