Shigeru Miyamoto mówi o Switchu, jest i niemiła wiadomość, granie online będzie płatne!

Shigeru Miyamoto to prawdziwy Bóg wśród fanatyków konsol i gier Nintendo, co powie Ojciec Mario jest święte i można brać niemal za pewnik. W tym tygodniu Shigeru zabrał głos w sprawie Switcha, jak według niego będzie wyglądała przyszłość najnowszej konsoli Nintendo?

Switch ma rządzić na rynku przez minimum 5,6 lat z zapewnieniem, że okres ten na pewno się wydłuży. Inwestycja w tę konsole będzie zatem bardzo opłacalna bo firma będzie ją wspierała jeszcze przez bardzo, bardzo długi czas.

Niestety mam też niemiłą wiadomość dla użytkowników tej konsoli. W ciągu kilku miesięcy Nintendo ma zablokować darmowe granie online poprzez wprowadzenie płatnego abonamentu na tę usługę. Nastąpi to dokładnie we wrześniu tego roku, do tego momentu dowiemy się ile dokładnie będzie kosztowało granie online na Switchu. W grę wchodzą kwoty w wysokości 20 dolarów za rok subskrypcji. Oprócz grania Nintendo ma zaoferować w pakiecie darmowe gierki czy innego typu promocje które ostatecznie zrekompensują poniesione przez graczy koszty. Na pewno do czasu targów E3 będzie już wiadomo dokładnie, jak to wszystko będzie wyglądało.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.