Shenmue I & II, znamy datę premiery na PC, PS4 i Xbox One

Remaster Shenmue 1 i 2 nadciąga wielkimi krokami więc młodsi gracze będą mogli poczuć na własnej skórze jak wygląda jedna z najlepszych serii gier jaki ukazały się w ich historii. Natomiast starsi będą mieli okazje powrócić wspomnieniami do czasów młodości (Dre@mcast, respect!).

Shenmue to gra mistrza Yu Suzukiego (Twórcy Virtua Fighter) i ekipy AM2 która została wydana w 1999 roku na konsolę Sega Dreamcast, jej kontynuacja zawitała na rynek dwa lata później w 2001 roku. Opowiada ona historię młodego chłopaka Ryo Hazukiego któremu zabijają ojca, wyrusza on więc na poszukiwanie mordercy…

Shenmue jest grą przygodową z elementami walki oraz takiego wczesnego survivalu w normalnym świecie w którym trzeba pracować, od czasu do czasu kupić coś w sklepie. Taka mała symulacja życia. W czasach gdy gra wychodziła była naprawdę potężna ze względu na świetną grafikę, muzykę, klimat!, system walki, sceny z Quick Time Event. Niestety pomimo tej potęgi gra nie odniosła sukcesu komercyjnego w związku z czym poprzestano na dwóch częściach a dopiero po wielu latach rozpoczętą prace nad Shenmue 3 która trafi na rynek dopiero w 2019 roku.

Minimalne wymaganie sprzętowe dla wersji PC:

  • OS:Windows 7 64Bit
  • Processor:Intel i3-560 / AMD FX-4300
  • Memory:4 GB RAM
  • Graphics:NVIDIA GeForce GTX 650 Ti (1GB VRAM) / AMD Radeon 6990
  • DirectX:Version 11
  • Storage:30 GB available space

Data wydania Shenmue 1 i 2 na PC, PS4 i Xbox One to 20 sierpnia 2018 roku w cenie około 30 dolarów.

Dwie części będą sprzedawane tylko razem w komplecie.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.