PS4 w ostatniej fazie życia, PS5 w ciągu najbliższych 3 lat

Według dziennikarza The Wall Street Journal PS4 wchodzi w ostatnio fazę życia. Te słowa miał wypowiedzieć sam prezes Sony Interactive Entertainment podczas spotkania z inwestorami w Tokio na którym był też obecny Takashi Mochizuki z działu technologicznego pisma.

Według Kodery PS4 wchodzi w ostatnią fazę życia co może mieć dla konsoli negatywne konsekwencje w postaci zmniejszenia sprzedaży, jednak mogą być one wyrównane przez innego rodzaju płatności, np. z członkostwa w PlayStation Plus. Jednakże nie ma mowy o szybkim zaprzestaniu produkcji PS4 której sprzedaż jest ciągle oczekiwana na dość dużym poziomie. Od listopada 2013 roku do 31 marca 2018 roku, zostało sprzedane aż 79 milionów konsol PlayStation 4.

W tym momencie rozpoczynają się spekulacje odnośnie premiery PlayStation 5.  W wywiadzie dla Bloomberga Kodera powiedział, że Sony spędzi najbliższe 3 lata na przygotowanie się do przyszłości, wskazywałoby to pojawienie się nowej generacji konsoli pod koniec 2020 lub nawet w 2021 roku. Daty te pokrywały by się z założeniami wielu analityków, w tym moimi własnymi.

Otrzymaliśmy też stosowne info odnośnie uchylenia choć cząstki informacji na temat PS5, niestety w najbliższym czasie nie ma szans na to aby Sony podzieliło się jakimikolwiek informacjami o next-genie. Podczas targów E3 które odbędą się za kilka tygodni, nie będzie można liczyć na to, że pojawi się na nich PS5, Sony skupi się na prezentacji gier na PS4.

Dodaj komentarz