PS4 w ostatniej fazie życia, PS5 w ciągu najbliższych 3 lat

Według dziennikarza The Wall Street Journal PS4 wchodzi w ostatnio fazę życia. Te słowa miał wypowiedzieć sam prezes Sony Interactive Entertainment podczas spotkania z inwestorami w Tokio na którym był też obecny Takashi Mochizuki z działu technologicznego pisma.

Według Kodery PS4 wchodzi w ostatnią fazę życia co może mieć dla konsoli negatywne konsekwencje w postaci zmniejszenia sprzedaży, jednak mogą być one wyrównane przez innego rodzaju płatności, np. z członkostwa w PlayStation Plus. Jednakże nie ma mowy o szybkim zaprzestaniu produkcji PS4 której sprzedaż jest ciągle oczekiwana na dość dużym poziomie. Od listopada 2013 roku do 31 marca 2018 roku, zostało sprzedane aż 79 milionów konsol PlayStation 4.

W tym momencie rozpoczynają się spekulacje odnośnie premiery PlayStation 5.  W wywiadzie dla Bloomberga Kodera powiedział, że Sony spędzi najbliższe 3 lata na przygotowanie się do przyszłości, wskazywałoby to pojawienie się nowej generacji konsoli pod koniec 2020 lub nawet w 2021 roku. Daty te pokrywały by się z założeniami wielu analityków, w tym moimi własnymi.

Otrzymaliśmy też stosowne info odnośnie uchylenia choć cząstki informacji na temat PS5, niestety w najbliższym czasie nie ma szans na to aby Sony podzieliło się jakimikolwiek informacjami o next-genie. Podczas targów E3 które odbędą się za kilka tygodni, nie będzie można liczyć na to, że pojawi się na nich PS5, Sony skupi się na prezentacji gier na PS4.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.