Project Sakura Wars od SEGA tylko na PS4. Gameplay i zapowiedź serii Anime

Project Sakura Wars od SEGA tylko na PS4. Gameplay i zapowiedź serii Anime

Project Sakura Wars (Shin Sakura Teisen) to nowa propozycja od Sega skierowana na japoński i zachodni rynek. Sakura Wars jest marką słabo znaną na zachodnim rynku, jej ostatnia odsłona w Japonii ukazała się kilkanaście lat temu i tym bardzie należy bić wielkie brawa, że Sega postanowiła wskrzesić ten tytuł i wydać go także w USA i Europie.

Grę krótko można określić jako Action jRPG (Wcześniej seria posiadała turowy system walki, od którego odeszli) z grą typu nowela gdzie można też porandkować z wielkookimi dziewczynami. Japońscy gracze polubili serię za bardzo dobrą historię i design postaci. Oś fabularna dzieje się w alternatywnej wizji Tokio z roku 1920 gdzie klasyczna feudalna Japonia przeplata się z elementami steampunka oraz wielkimi robotami mechami.

To, że Sega poważnie podchodzi do swojej gry niech świadczy angaż przy projektowaniu świata sławnego mangaki Tite Kubo (Autora Bleach).

Na najnowszym przedstawionym filmie z rozgrywki możemy zobaczyć bliżej jak prezentuje się walka w grze.

Na zachodzie gra ukaże się dopiero w 2020 roku. Japończycy zagrają w nią już 12 grudnia. Tytuł zostanie wydany tylko na konsolę PlayStation 4.

Fani ucieszą się na pewno, że razem z grą została zapowiedziana seria Anime, a my obiecujemy, że wrócimy do tego tematu w przyszłości.

0

Brak komentarzy

No comments yet

Jak już tu jesteś to poświęć chwilę i napisz cokolwiek :).