Prace nad następcą Xbox One trwają. Niedługo dostępne będzie też granie w chmurze

Podczas wczorajszej konferencji Microsoftu na E3 2018, Phil Spencer ujawnił, że prace nad next-genem już trwają, więc będzie ostra konkurencja na tym polu między PS5 a Xbox 2 w przyszłości. Ostatecznie ucięło to spekulację mówiące o tym, że Xbox One X to ostatnia konsola Microsoftu, a firma wycofuje się z produkcji sprzętu dla graczy by przejść na model streamingu. Nowa konsola ma jeszcze raz wyznaczyć granice możliwości tak jak robi to w tej chwili wersja „X” gdyż pracują nad nią Ci sami ludzie.

Co do serwisu streamingowego to został on przez głowę Xboxa zapowiedziany. Każdy z graczy będzie mógł grać w gry z konsoli Microsoftu na każdym urządzeniu, telewizorze, tablecie, czy komórce. Na szczegóły musimy jednak trochę poczekać, ale technologia dobrego streamu już ponoć jest.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.