Po sieci krąży wiadomość zawieszająca działanie konsoli PS4, uważaj

Odkryto lukę bezpieczeństwa w oprogramowaniu systemowym konsoli PlayStation 4 przez którą jej działanie może ulec zawieszeniu.

Po internecie krąży wiadomość której otworzenie lub nawet dostarczenie wystarczy do zablokowania działania konsoli i zmuszenia użytkownika do reinstalacji systemu i wszystkich gier.

Na chwilę obecną Sony pracuje nad poprawką która uniemożliwi hakerski atak oraz informuje o tym jak się przed nim ustrzec:

Posiadacze konsoli powinni ustawić w opcjach systemu otrzymywanie wiadomości tylko do przyjaciół. Można to także zrobić poprzez aplikację w smartfonie.

  • Jeżeli ktoś już otrzyma wiadomość, należy wyłączyć konsolę, usunąć wiadomość przez aplikację z poziomu telefonu, wejść w safe mode konsoli i odbudować bazę danych. Następnie ustawić otrzymywanie wiadomości tylko od przyjaciół.

Rekomenduje się także usunięcie wszystkich kontaktów z listy znajomych co do których nie mamy 100% pewności, że są one bezpieczne.

Glitch po raz pierwszy został opisany na reddicie przez użytkownika Huntstark podczas gry w Rainbow Six: Siege gdzie cały team otrzymał zabugowaną wiadomość co skutkowało wyeliminowaniem go z gry.