PlayStation VR otrzyma dobry horror. The Inpatient zabierze nas na wycieczkę do psychiatryka

Autorzy Until Dawn pracują nad nową grą w klimatach horroru na PlayStation VR która jest już na ukończeniu. The Inpatient to produkcja studia Supermassive Games których ostatnia gra osiągała bardzo dobre oceny, w związku z czym możemy być pewni o dobry poziom produkcji pod względem technicznym i merytorycznym. Gra będzie dostępna tylko i wyłącznie na PS VR (PS4) i już teraz, na miesiąc przed jej premierą został opublikowany film zawierający gameplay.

Jak to się prezentuję? Ano bardzo dobrze, jest mrocznie, ciemno, po drodze spotykamy postacie z pewnymi skrzywieniami psychicznymi, ponieważ cała historia dzieje się w szpitalu psychiatrycznym a twórcy skupiają się w szczególności na jej psychologicznym aspekcie. Odnośnie wątku fabularnego wiemy na razie tyle, że wcielamy się w postać która budzi się nagle w starym szpitali nie wiedząc skąd się tam wzięła.

Gra obsługuje kontrolery PS Move co pozwoli na jeszcze większą imersję z jej światem niż gdybyśmy używali samego joypada. Dodatkowo postać przez nas kierowana będzie w pełni widoczna naszym oczom co też nie jest bez znaczenia by doświadczać grę w pełni. Na pewno jest to tytuł skierowany do dorosłego gracza o czym świadczą stosowne informacje urzędu PEGI, na pudełku widnieje biała osiemnastka na czerwonym tle, dzieci nie zagrają. Premiera odbędzie się już 23 stycznia i naprawdę wtedy dowiemy się jak to jest znaleźć się w szpitalu psychiatrycznym.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.