PlayStation 5 (PS5) potwierdzona przez Sony, wysoka cena, gry tylko w formie cyfrowej?!

Sony potwierdziło właśnie pracę nad konsolą PS5 (PlayStation 5) której dokładną specyfikację oraz wygląd poznamy przed tegorocznymi targami E3, na konferencji prasowej zapowiedzianej na 10 czerwca tego roku.

Wśród nieoficjalnych danych wymienia się datę premiery na końcówkę przyszłego roku, listopad 2019. Spekulacje co do ceny konsoli są niezbyt dobre ponieważ PS5 może kosztować w dniu premiery nawet 699 dolarów, co jest znaczącą podwyżką w porównaniu do PS4 która w dniu premiery kosztowała tylko 399 dolarów amerykańskich.

Developerzy którzy pracują przy projekcie Eternity (wieczność, taka jest ponoć nazwa kodowa sprzętu), tłumaczą cenę lepszymi komponentami które mają się znaleźć w next-genie. PS4 sprzedaje się bardzo dobrze więc Sony postanowiło postawić tym razem na jakość i lepsze podzespoły, które wyprodukuje ponownie razem z AMD. Dokładna specyfikacja nie jest znana ale konsola ma być kilkukrotnie mocniejsza niż Xbox One X w momencie jej premiery.

Jeżeli chodzi o cenę konsoli to tutaj może ona nie odgrywać takie roli ponieważ mówi się o całkowitej rezygnacji z nośnika Blu-Ray! Tak, następna konsola raczej na pewno będzie korzystała tylko z wersji cyfrowej gier. W związku z tym ceny gier mogą być niższe, więc gracze tak naprawdę nie stracą nic albo tylko zyskają na cenie.

W związku z powyższym, handel używkami zostanie wyeliminowany!

Kwestia nazwy kodowej konsoli Eternity też daje do myślenia, ponieważ Sony rezygnując z pudełek z grami i przestawiając się na dystrybucję cyfrową może wyeliminować ukazanie się następnych generacji konsol gdy PS5 będzie korzystała także z mocy chmury i cloud gamingu, na co może się zanosić.

Dokładne plany Sony odnośnie nowej konsoli PlayStation 5 poznamy już za dwa miesiące.