Nowy Resident Evil to Project REsistance z rozgrywką wieloosobową

Capcom zaprezentował nową część serii Resident Evil. Tym razem przygody dzielnych bohaterów walczących z nieumarłymi będą odbywać się w sieci internet. Deweloperzy z Japonii postawili bowiem na rozgrywkę wieloosobową co wpisuje się w obecnie panujący trend.

Czym jest Project REsistance możemy zobaczyć na pierwszym premierowym filmie wypuszczonym przez producenta. Na zwiastunie widzimy czterech graczy walczących z lickerem by na końcu spotkać się z czymś pokroju Nemesisa. Gra będzie podobna do Dead by Daylight gdzie 4 osoby walczą z jednym przeciwnikiem.

Tytuł nie jest pełnoprawną, kolejną częścią serii a jedynie spin-offem. Każdy z czterech ocalałych bohaterów będzie miał unikatowe dla siebie właściwości. Postaci podzielono na atakującego (Samuel), obrońcę (Tyrone), hakera (January) i medyka (Valerie). Gracze będą musieli uciec z okupowanego przez zombich Racoon City.

Po przeciwnej stronie czwórki graczy stanie mistrz gry który kontroluje pole walki przy pomocy kamer, ustawia pułapki, kieruje akcjami umarlaków oraz dowodzi postacią MR.X, wielkiego i brutalnego komandosa na wzór Nemesisa, to ostatnie jedynie przez krótki czas.

Między 4 a 7 października zostanie włączona zamknięta BETA gry do której można się zapisać na stronie oficjalnej tytułu a tymczasem warto obejrzeć pierwszy opublikowany gameplay.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.