Nowe Call Of Duty powstanie w Krakowie? Infinity Ward otwiera u nas swój odział

Jeszcze kilkanaście lub nawet kilka lat temu nie do pomyślenia by było gdyby ktoś powiedział, że nowy COD może powstać w Polsce, a jednak. Jest taka możliwość. W Krakowie został otwarty odział developerów z Infinity Ward.

Krakowskie studio będzie się zajmowało nowymi rozwiązaniami i wcielaniem nowych pomysłów w życie w ścisłej współpracy z głównym odziałem mieszczącym się w Los Angeles.

Dave Stohl, szef studia IW: Jesteśmy podekscytowani, mogąc ogłosić rozszerzenie naszych możliwości twórczych poprzez otwarcie Infinity Ward Poland. Budujemy światowej klasy studio R&D [Research & Development, czyli badanie i rozwój – dop.red], które czerpać będzie z lokalnej kultury developerskiej i talentu w Polsce. Ekspansja ta jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję jednego z najbardziej oddanych i uzdolnionych zespołów w branży. Z niecierpliwością oczekujemy tego, co nadejdzie.

Powoli ale konsekwentnie Polscy programiści od gier zaczynają być doceniani na zachodzie co widać na przykładzie powstawania nowych oddziałów kultowych developerów także i u nas. Jest to też szansa dla rodzimych programistów i osób chcących pracować w branży z najlepszymi, atakujcie Kraków!