Virtua Fighter 6 w najbliższej przyszłości? SEGA Europe odpowiada

5 listopada 2018, 324 wyświetleń

Ostatnia pełnoprawna odsłona kultowej bijatyki 3D, Virtua Fighter 5, została wydana na automaty i konsole PS3, Xbox 360 w roku 2006/2007!

Od tamtego czasu na rynek trafiło kilka wersji piątej edycji, z czego ostatnia Virtua Fighter 5 Final Showdown Version B (offline) 25 marca 2015 roku zawitała do japońskich salonów gier oraz do gry Yakuza 6 na PS4. Na PS3 i Xbox 360 od 2012 roku dostępna jest wersja A z opcją gry online.

Zatem co z szóstą częścią wielkiej serii?

Niestety nie za dobrze. W serwisie Twitter pojawiła się właśnie informacja udostępniona przez oficjalne konto Europejskiego oddziału SEGI o tym, że wydanie Virtua Fighter 6 nie jest brane w najbliższym czasie pod uwagę.

Dobra wiadomość jest taka, że w odpowiedzi na pytanie jednego z graczy, SEGA Europe przyznała, że zdaje sobie sprawę z tego, że VF6 jest przez nich bardzo oczekiwana. Jestem więc dobrej myśli, że gra zawita na nowej generacji konsol ustawiając jeszcze raz poprzeczkę dla każdej przyszłej gry z tego gatunku.

Wymiana zdań pomiędzy wydawcą a graczami przebiegła przy okazji celebrowania występu Akiry w nowym Super Smash Brothers Ultimate jako Assist Trophy.

Mariusz Wierzbowski

Autor: Mariusz Wierzbowski

Właściciel i redaktor naczelny na stronie GameSite.pl. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. Strona nie zawiera reklam. Zapraszam do współpracy osoby chcące pisać na stronie, tylko hobbystycznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *