Ubisoft: Jeszcze tylko jedna generacja „stacjonarnych konsol”. Potem Cloud Gaming

Mariusz ( 7 czerwca 2018 , Newsy ) - 182 wyświetleń

Według Ubisoftu czeka nas jeszcze tylko jedna generacja normalnych konsol, stacjonarnych, w takiej formie jaką znamy z autopsji. Potem granie przeniesie się do chmury, gdzie tytuły będą streamowane na dowolne urządzenie posiadane przez gracza.

Ubisoft CEO Yves Guillemot w wywiadzie udzielonym portalowi Variety:

Sądzę, że zobaczymy następną generację, ale jest też duża szansa, że krok po kroku, będziemy oglądać coraz mniej sprzętu. (…) Sądzę, że z czasem streaming będzie bardziej dostępny dla większości graczy i sprawi, że nie będą oni musieli posiadać większego sprzętu w domu. (…) Będzie jeszcze tylko jedna generacja konsol, a po niej będziemy streamować.

Według scenariuszu gry będą działały na specjalnych, bardzo mocnych serwerach, i będą udostępniane graczowi prosto do telewizora lub smartfona czy tableta. Według Yvesa wszystko to ma być zrobione po to aby rynek gier AAA był jeszcze większy i bardziej dochodowy dla wydawców, to co gracze sądzą o takich pomysłach jest tutaj nieistotne. Idę o zakład, że granie w chmurze będzie to opłacalne tylko dla jednej ze stron. Ponoć technologia pruje do przodu i w większych miastach bez problemu można już grać w gry AAA przez streaming z sieci.

Kilka lat temu Sony zakupiło technologię grania w chmurze i rozwija ten model w projekcie PlayStation Now. NVidia ma swoje Geforce Now. Microsoft skupia się na inwestycjach w treści, chmurę i społeczność przez co obecna generacja Xboxa może być ostatnią w historii firmy. Nintendo nie wypowiada się w tym temacie gdyż całkiem dobrze sobie radzi przy pomocy swoich wynalazków.

Mariusz

Autor: Mariusz

Właściciel i redaktor na portalu o grach na PC i konsole Game Site Polska. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. W sprawie działania strony, inwestycji w portal, współpracy czy reklamy proszę o kontakt przez formularz dostępny w dziale "redakcja". Zapraszam do podsyłania swoich recenzji gier i felietonów związanych ze światem gier w dziale "dodaj wpis".


Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *