Shigeru Miyamoto mówi o Switchu, jest i niemiła wiadomość, granie online będzie płatne!

12 lutego 2018, 276 wyświetleń

Shigeru Miyamoto to prawdziwy Bóg wśród fanatyków konsol i gier Nintendo, co powie Ojciec Mario jest święte i można brać niemal za pewnik. W tym tygodniu Shigeru zabrał głos w sprawie Switcha, jak według niego będzie wyglądała przyszłość najnowszej konsoli Nintendo?

Switch ma rządzić na rynku przez minimum 5,6 lat z zapewnieniem, że okres ten na pewno się wydłuży. Inwestycja w tę konsole będzie zatem bardzo opłacalna bo firma będzie ją wspierała jeszcze przez bardzo, bardzo długi czas.

Niestety mam też niemiłą wiadomość dla użytkowników tej konsoli. W ciągu kilku miesięcy Nintendo ma zablokować darmowe granie online poprzez wprowadzenie płatnego abonamentu na tę usługę. Nastąpi to dokładnie we wrześniu tego roku, do tego momentu dowiemy się ile dokładnie będzie kosztowało granie online na Switchu. W grę wchodzą kwoty w wysokości 20 dolarów za rok subskrypcji. Oprócz grania Nintendo ma zaoferować w pakiecie darmowe gierki czy innego typu promocje które ostatecznie zrekompensują poniesione przez graczy koszty. Na pewno do czasu targów E3 będzie już wiadomo dokładnie, jak to wszystko będzie wyglądało.

Mariusz Wierzbowski

Autor: Mariusz Wierzbowski

Właściciel i redaktor naczelny na stronie GameSite.pl. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. Strona nie zawiera reklam. Zapraszam do współpracy osoby chcące pisać na stronie, tylko hobbystycznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *