Rozpętała się gównoburza przez umieszczenie kobiety w Battlefield V

29 maja 2018, 242 wyświetleń

W sieci narodził się nowy konflikt pomiędzy graczami a DICE, deweloperem gry Battlefield V. Poszło jak zwykle o kobietę, która to została umieszczona jako jeden z głównych bohaterów w nadciągającej części tej ogromnej serii. Graczom nie spodobał się ten fakt ponieważ kobiet na froncie 2WŚ walczyło mało, a oni chcieliby dostać jak najbardziej wierną wersję tego konfliktu, taką brudną i mało kolorową, podchodzącą pod symulację, jednocześnie zapominają o tym, że to gra należąca do kategorii strzelanek gdzie luźne podejście do tematu jest nawet wskazane by nie by rozgrywka się szybko nie znudziła. Z kolei DICE oraz wydawca stawia na spektakl i różnorodność, a w takim zawsze warto mieć jakąś fajną panienkę która pokręci pupą, rozgrzeje atmosferę i sprzeda kilka dodatkowych kopii, choć w tym momencie może to nie zadziałać na graczy! (What the…!).

Alan Kertz:

Wiedziałem, że spotkamy się z ostrą reakcją, kiedy naciskałem na umieszczenie w grze postaci kobiecych. Sam mam córkę i na pytanie – Dlaczego nie mogę stworzyć bohatera, który wygląda jak ja? -, nie chcę nigdy być zmuszonym odpowiedzieć  – Bo jesteś dziewczyną.

Proponuję wrzucić na luz i jeżeli komuś nie podoba się umieszczenie kobiety w grze, to niech jej nie kupują.

Mariusz Wierzbowski

Autor: Mariusz Wierzbowski

Właściciel i redaktor naczelny na stronie GameSite.pl. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. Strona nie zawiera reklam. Zapraszam do współpracy osoby chcące pisać na stronie, tylko hobbystycznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *