Microsoft powołał aż 5 nowych studiów deweloperskich 1st party

11 czerwca 2018, 140 wyświetleń

Główną bolączką Microsoftu jest brak dobrych deweloperów First Party, wiedzą to wszyscy a w szczególności Sony, które śmieje się z tego za plecami amerykanów. To się może trochę zmienić bo Microsoft poinformował o powołaniu do życia studia deweloperskiego The Initiative, na którego czele stanął człowiek odpowiedzialny za sukcesy Sony, Rockstar, Crystal Dynamics, Square Enix i Activision oraz wielu devów zebranych z całego świata.

Pozostałe cztery studia zostały przez potentata oprogramowania po prostu zakupione. Mowa o PlayGround Games (Forza), Undead labs (State of Decay), Compulsion Games oraz co jest niespodzianką, Ninja Theory (Hellblade, Heavenly Sword).

Deweloperzy Ci dołączyli do ścisłego grona pracowników Microsoftu i zostaną wsparci odpowiednimi funduszami po to by robić jeszcze lepsze gry, które trafią w przyszłości na PC i konsole z rodziny Xbox.

Mariusz Wierzbowski

Autor: Mariusz Wierzbowski

Właściciel i redaktor naczelny na stronie GameSite.pl. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. Strona nie zawiera reklam. Zapraszam do współpracy osoby chcące pisać na stronie, tylko hobbystycznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *