Już niedługo nowa generacja AMD Ryzen i Vega, NEXT-GENY za kilka lat

10 stycznia 2018, 251 wyświetleń

Osoby które będą składały komputer w nadchodzących miesiącach mogą wstrzymać się z zakupem. AMD ogłosiło, że w kwietniu na rynek wejdzie 2 generacja procesorów Ryzen. procesory będą wykonane w technologii 12nm i będą używały architektury Zen+ oraz technologii Precision Boost 2. Otrzymają także odrobinę wyższe taktowanie zegarów.

Pierwsza generacja procesorów Ryzen dostępna w sklepach jest wykonana w technologii 14nm. Następne które nadejdą po ZEN+ będą wykonane w 7nm (ZEN 2, 2019 rok) i 7nm+ (ZEN 3). Ostatnia generacja ma ujrzeć światło dzienne w 2020 roku i jest jeszcze w fazie projektowania.

Drugą informacją od producenta jest wprowadzenie na rynek nowych kart opartych o architekturę Vega, mają się one pojawić w tym roku.

Ostatnią ciekawostką jest podanie daty dla karty określanej jako NEXT-GEN, będzie ona wykonana w 7nm+ i ukaże się w 2020 roku, możliwe, że wtedy tez nastąpi premiera nowej generacji konsol.

Mariusz Wierzbowski

Autor: Mariusz Wierzbowski

Właściciel i redaktor naczelny na stronie GameSite.pl. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. Strona nie zawiera reklam. Zapraszam do współpracy osoby chcące pisać na stronie, tylko hobbystycznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *