Far Cry 5 już w sprzedaży, recenzje średnio-dobre

27 marca 2018, 292 wyświetleń

Piąta część Far Cry trafiła dzisiaj do sprzedaży w wersjach na PC, PS4 i Xbox One w cenie 189,99 zł. Czy spełnia oczekiwania graczy, o tym można się dowiedzieć z pierwszych recenzji które pojawiają się w sieci a te, nie są w większości zbyt przychylne jak na tak znaną i dużą markę.

Aktualna ocena graczy w serwisie metacritic na poziomie 7.7 sugeruje, że gra jest dobra ale w sieci pojawiają się ostrzejsze recenzje. Polygon ocenił strzelankę jedynie na 6.5 narzekając na słabo opowiedzianą historię, z kolei mniej znany magazyn slant, na 5.0. Wszystkie niskie noty są spowodowane kontrowersyjnym scenariusze nad którym dyskutują przede wszystkim amerykańscy gracze.  O czym więc jest owa historia skoro wywołuje tak wielkie kontrowersje? Trafiamy do Montany w USA gdzie jako lokalny szeryf musimy poradzić sobie z pewną sektą religijną której działania nie podobają się rządowi kraju. Jak zatem widzisz, w tle znajduje się religia a ta wywołuje zawsze kontrowersje, tym bardziej gdy jest używana w grach wideo.

Jednak aby być fair, muszę napisać, że Far Cry 5 otrzymuje też lepsze oceny i plusy za otwarty świat, dobrą oprawę wizualną, co widać na screenach i system walki który jest w grze FPS najważniejszy.

Mariusz Wierzbowski

Autor: Mariusz Wierzbowski

Właściciel i redaktor naczelny na stronie GameSite.pl. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. Strona nie zawiera reklam. Zapraszam do współpracy osoby chcące pisać na stronie, tylko hobbystycznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *