Udostępnij ten wpis na


Epic Games będzie sprzedawał gry na PC, konkurencja dla Steam nadchodzi

Mariusz ( 6 grudnia 2018 , Newsy , PC ) - 25 wyświetleń

Sklep internetowy z grami Steam od Valve (a także EA Origin, Ubisoft Play, GOG) będzie miał konkurenta w postaci Epic Games Store który zostanie powołany przez wielkiego producenta gier Epic Games z USA. Sklep Epic będzie ze Steamem oraz innymi sklepami konkurował przede wszystkim niskimi prowizjami narzucanymi na twórców gier.

Prowizje w sklepie Epica będą stanowiły tylko 12% ceny sprzedawanej gry. Steam zabiera aktualnie 30-35% od deweloperów co powiedzmy sobie szczerze jest zdzierstwem na niespotykaną skalę.

Po ogłoszeniu wejścia na rynek konkurencji, Valve postanowiło obniżyć trochę prowizję ale tylko dla gier które będą się bardzo dobrze sprzedawały co jest i tak kroplą w morzu potrzeb każdego wydawcy, i w praktyce nic nie zmienia ponieważ aby zachować 80% ceny gry trzeba na niej zarobić 50 milionów dolarów. Z tego powodu tylko niektórzy deweloperzy których sprzedaż przekroczy milion kopii gry będą mogli skorzystać z niższych prowizji.

Sklep Epica ruszy w 2019 roku i na początku będzie oferował wyselekcjonowane gry na komputery z systemem Windows i iOS, w dalszej perspektywie na platformę mają trafić gry na urządzenia mobile (Android).

Z punktu widzenia gracza jest to dobra wiadomość gdyż konkurencja na rynku przełoży się na niższe ceny lub lepszą jakość gier a w najgorszym przypadku na lepszą sytuację finansową deweloperów a nie pośredników.

Mariusz

Autor: Mariusz

Właściciel i redaktor na portalu o grach na PC i konsole Game Site Polska. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. W sprawie działania strony, inwestycji w portal, współpracy czy reklamy proszę o kontakt przez formularz dostępny w dziale "redakcja". Zapraszam do podsyłania swoich recenzji gier i felietonów związanych ze światem gier w dziale "dodaj wpis".


Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *