Dzieci umarły, winne gry. Arabia Saudyjska banuje 47 tytułów, w tym polskiego Wiedźmina!

16 lipca 2018, 182 wyświetleń

The New York Times poinformował, że w Arabii Saudyjskiej doszło do tragedii w postaci śmierci dwójki dzieci, 12 letniego chłopca i 13 letniej dziewczynki które grały w grę o nazwie Blue Whale, znanej jako Blue Whale Challenge.

Blue Whale Challenge to nielegalna gra społecznościowa (w realu!) w której grający wykonują określone zadania by na końcu popełnić samobójstwo. Po raz pierwszy pojawiła się ona w maju 2016 roku w Rosji gdzie zanotowano wiele samobójstw dzieci z tzw. grupy F57 serwisu społecznościowego Vkontakte.

Dzieci pozabijały siebie nawzajem lub popełniły samobójstwo (brak jest dokładnych danych) próbując wcześniej wykonać powierzone im zadania. W odpowiedzi na te wydarzenia Komisja do spraw audio-wizualnych mediów w Arabii Saudyjskiej postanowiła zakazać grania w 47 tytułów znanych z PC i konsol.

Do zbanowanych gier zaliczają się między innymi GTA 5, Assassins Creed 2, czy polski Wiedźmin.

Nie określono jednoznacznie, że winne tragedii są tutaj zbanowane gry ale dla dorosłych w grach jest zbyt dużo przemocy więc zakazano ich używania niejako w razie czego. Przy okazji takich tragedii dostaje się grom chociaż nie są one winne śmierci ludzi bo równie dobrze, dzieci mogą oglądać mordowanie w telewizji czy internecie i na tej podstawie odzwierciedlać patologiczne zachowania w rzeczywistości.

Ogromna tragedia, apeluję do wszystkich graczy o nie uczestniczenie w jakichkolwiek grach w których możecie stracić życie!

Mariusz Wierzbowski

Autor: Mariusz Wierzbowski

Właściciel i redaktor naczelny na stronie GameSite.pl. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. Strona nie zawiera reklam. Zapraszam do współpracy osoby chcące pisać na stronie, tylko hobbystycznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *