AMD Developer: Natywne 4K i 30 FPS wymaga sprzętu o mocy 7.4 Teraflopa

Mariusz ( 15 lipca 2018 , Newsy ) - 166 wyświetleń

Jeżeli zastanawiasz się jaka moc jest potrzebna aby pograć w gry jakości tych z PS4 w natywnym 4K i 30 klatkach animacji na sekundę to już nie musisz, Timothy Lottes z AMD rozwiewa wątpliwości.

W rozmowie z magazynem Edge, pracownik AMD wspomina by grać w gry o takiej jakości jak teraz na PS4 ale w 4K i 30 FPS, potrzebny jest sprzęt o mocy 7.4 Tflopów. Aktualne konsole nie posiadają takiej mocy, PS4 Pro 4.3 Tf, Xbox One X 6 Tf. Na obecnych konsolach można uruchomić gry w natywnym 4K ale nie tyczy się to najlepszych tytułów, bo w nich rozdzielczość obrazu będzie jedynie skalowana w górę lub jakościowa gorsza.

Według prognoz, next geny mają posiadać moc nawet 12 Teraflopów, była by ona zatem wystarczająca do pogrania w bardzo dobrze wyglądające gry w 4K przy nawet 60 FPSach, lub gry w  rozdzielczości 1080p posiadające 2 razy więcej wielokątów niż obecne produkcje.

Mariusz

Autor: Mariusz

Właściciel i redaktor na portalu o grach na PC i konsole Game Site Polska. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. W sprawie działania strony, inwestycji w portal, współpracy czy reklamy proszę o kontakt przez formularz dostępny w dziale "redakcja". Zapraszam do podsyłania swoich recenzji gier i felietonów związanych ze światem gier w dziale "dodaj wpis".


Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *