AMD Developer: Natywne 4K i 30 FPS wymaga sprzętu o mocy 7.4 Teraflopa

15 lipca 2018, 193 wyświetleń

Jeżeli zastanawiasz się jaka moc jest potrzebna aby pograć w gry jakości tych z PS4 w natywnym 4K i 30 klatkach animacji na sekundę to już nie musisz, Timothy Lottes z AMD rozwiewa wątpliwości.

W rozmowie z magazynem Edge, pracownik AMD wspomina by grać w gry o takiej jakości jak teraz na PS4 ale w 4K i 30 FPS, potrzebny jest sprzęt o mocy 7.4 Tflopów. Aktualne konsole nie posiadają takiej mocy, PS4 Pro 4.3 Tf, Xbox One X 6 Tf. Na obecnych konsolach można uruchomić gry w natywnym 4K ale nie tyczy się to najlepszych tytułów, bo w nich rozdzielczość obrazu będzie jedynie skalowana w górę lub jakościowa gorsza.

Według prognoz, next geny mają posiadać moc nawet 12 Teraflopów, była by ona zatem wystarczająca do pogrania w bardzo dobrze wyglądające gry w 4K przy nawet 60 FPSach, lub gry w  rozdzielczości 1080p posiadające 2 razy więcej wielokątów niż obecne produkcje.

Mariusz Wierzbowski

Autor: Mariusz Wierzbowski

Właściciel i redaktor naczelny na stronie GameSite.pl. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. Strona nie zawiera reklam. Zapraszam do współpracy osoby chcące pisać na stronie, tylko hobbystycznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *