20 minut gameplayu z Dreams na PS4 i PS VR, czyli GAMEDEV dla początkujących

1 czerwca 2018, 230 wyświetleń

Deweloperzy z Media Molecule pracują w pocie czoła nad kolejnym Exem dla PS4 i PS VR, którym jest gra Dreams. W sieci opublikowano 20 minutowy film prezentujący rozgrywkę z gry, okraszony komentarzem Marka Healeya, dyrektora kreatywnego studia mającego na koncie taki hit jak seria LittleBigPlanet.

Dreams to bardzo oryginalna produkcja w której tworzymy świat od podstaw by po zakończeniu pracy trochę się w nim pobawić, zapewne na różne sposoby. Pozycja będzie na pewno bardzo rozbudowana i trudno jest w tej chwili streścić lub szacować o tym co może się w niej znaleźć, a co nie. Można powiedzieć, że jest to najbardziej ambitna gra (łączona z kreatorem gry) na konsole PlayStation w ich historii.

To nie wszystko, w grze zainstalowano wydawać by się mogło prosty sekwencer muzyczny w którym dzięki dostępnym instrumentom, możemy wykreować muzykę która będzie przygrywała nam podczas zabawy. W praktyce wygląda to tak, że uruchamiany instrument, wrzucamy blok określonej długości w sekwencer i w tym momencie możemy pograć na dualshocku 4, pod przyciskami są nuty, jest możliwość grania akordami czy zmiany skali. Oczywiście jak w każdym sekwencerze jest piano roll w którym spokojnie dopracujemy pozycję nut na pięciolinii.

Data wydania Dreams nie została jeszcze ujawniona ale ma to nastąpić już w tym roku.

Mariusz Wierzbowski

Autor: Mariusz Wierzbowski

Właściciel i redaktor naczelny na stronie GameSite.pl. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. Strona nie zawiera reklam. Zapraszam do współpracy osoby chcące pisać na stronie, tylko hobbystycznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *