20 minut gameplayu z Dreams na PS4 i PS VR, czyli GAMEDEV dla początkujących

Mariusz ( 1 czerwca 2018 , Newsy , PS4 , VR ) - 201 wyświetleń

Deweloperzy z Media Molecule pracują w pocie czoła nad kolejnym Exem dla PS4 i PS VR, którym jest gra Dreams. W sieci opublikowano 20 minutowy film prezentujący rozgrywkę z gry, okraszony komentarzem Marka Healeya, dyrektora kreatywnego studia mającego na koncie taki hit jak seria LittleBigPlanet.

Dreams to bardzo oryginalna produkcja w której tworzymy świat od podstaw by po zakończeniu pracy trochę się w nim pobawić, zapewne na różne sposoby. Pozycja będzie na pewno bardzo rozbudowana i trudno jest w tej chwili streścić lub szacować o tym co może się w niej znaleźć, a co nie. Można powiedzieć, że jest to najbardziej ambitna gra (łączona z kreatorem gry) na konsole PlayStation w ich historii.

To nie wszystko, w grze zainstalowano wydawać by się mogło prosty sekwencer muzyczny w którym dzięki dostępnym instrumentom, możemy wykreować muzykę która będzie przygrywała nam podczas zabawy. W praktyce wygląda to tak, że uruchamiany instrument, wrzucamy blok określonej długości w sekwencer i w tym momencie możemy pograć na dualshocku 4, pod przyciskami są nuty, jest możliwość grania akordami czy zmiany skali. Oczywiście jak w każdym sekwencerze jest piano roll w którym spokojnie dopracujemy pozycję nut na pięciolinii.

Data wydania Dreams nie została jeszcze ujawniona ale ma to nastąpić już w tym roku.

Mariusz

Autor: Mariusz

Właściciel i redaktor na portalu o grach na PC i konsole Game Site Polska. Przez szacunek dla graczy piszemy tylko o grach, obiektywnie i rzetelnie przedstawiamy informacje opierając się jedynie na faktach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. W sprawie działania strony, inwestycji w portal, współpracy czy reklamy proszę o kontakt przez formularz dostępny w dziale "redakcja". Zapraszam do podsyłania swoich recenzji gier i felietonów związanych ze światem gier w dziale "dodaj wpis".


Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *