Najlepsze gry na PC w 2018, czy warto inwestować w komputer do grania?

Warto by się zastanowić w co zagramy na PC w przyszłym roku, i czy warto jest inwestować w tę platformę jako sprzęt do gier? Już po krótkim przejrzeniu list wydawniczych można śmiało stwierdzić, że PC dostanie dużo nowych tytułów, w których to znajdzie się kilka perełek dostępnych także na konsolach. Bez zbytniego przekładania zacznę od kilku najlepszych.

Metro Exodus, Hunt Showdown, Anthem, System Shock, Final Fantasy XV, Monster Hunter World, Kingdom Come Deliverance, Shenmue 3, Biomutant, SoulCalibur 6, Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom, Far Cry 5, Crackdown 3, State of Decay 2 a to zaledwie wierzchołek góry lodowej, dalej pod zamrożoną pokrywą czai się setka mniejszych gier i jeszcze więcej indyków.

Jak widać, na liście znajduje się kilka gier z PS4 czy Xboxa. Z roku na rok developerzy do tej pory związani są z firmami Sony i Microsoft coraz śmielej poczynają sobie na rynku gier PC. Każdy gracz z radością przyjmuje takie zapowiedzi jak Tekken na PC, lub SoulCalibur na PC, jeszcze kilka lat temu było to nie do pomyślenia, ale czasy się zmieniają.

Trzeba szczerze napisać, że warto mieć PC do grania, a przynajmniej nie można już na niego narzekać jak w poprzednim dziesięcioleciu.