Minecraft Dungeons zamiast Diablo IV

Jedną z niespodzianek targów E3 2019 było pokazanie diablopodobnego hack&slasha osadzonego w świecie gry Minecraft. W tytule zawarłem krótkie stwierdzenie na korzyść nowej gry deweloperów z Mojang, a to dlatego, że Blizzard jest jaki jest i Diablo IV o ile wyjdzie w przyszłości to po kiepskiej trójce nie zaspokoi wymagań fanów gier typu hack&slash. W związku z czym pozostaje nam czekać na gry z innych źródeł.

Minecraft Dungeons jest zatem grą RPG z widokiem izometrycznym w której musimy pokonać wielkiego złego Arch-Illagera którego spotkamy na samym końcu przygody. Sterujemy postacią z nieprzypisaną profesją, czyli nie będziemy mogli wybrać czy walczyć jako mag lub rycerz przez całą grę ale podczas gry gdy natrafimy na przedmioty odpowiadające danej profesji to będziemy mogli je wykorzystać w walce. Dzięki temu podczas wędrówki zagramy jako rycerz, mag czy łucznik, jeżeli któraś z profesji spodoba nam się najbardziej to będziemy iść dalej drogą tego cechu.

Normalnie za Minecraftem nie przepadam, ale Dungeons jest fajnie wykonany, podoba mi się design tego świata, jest po prostu łady, walki wydają się być bardzo dynamiczne i na pewno rzucę na niego oko gdy ten ukaże się na rynku, a nastąpi to wiosną 2020 roku na kilka platform, w tym na Switcha, który wydaje się idealną konsolką na tego typu produkcję.